Ombre saç dizaynı adeta altın çağını yaşıyor. Koyu tonlardan saç uçlarına doğru açık tonlara muazzam bir geçiş görünümü sunan ombre saçlar artık sadece kahve tonlarına değil, bakır ve kızıl tonlarına da uygulanmaya başlandı. Hatta yepyeni bir teknik olan eriyen ombre de farklılık arayanlar için ideal bir seçim olabilir. Eriyen ombrede saç boyası adeta saçın uç kısımlarına doğru akıyormuş efekti veriliyor.

Daha doğal bir görünüm vermesinin nedeni ise renk tonları arasındaki geçişin çok daha yumuşak olması. Özellikle küllü tonlarda bu teknik muazzam bir duruş kazanıyor. Sıcak sarı renk tonlarında da bu tekniğin bir hayli havalı göründüğünü belirtmeliyiz. Sayfada yer alan fotoğraf galerisinde bu tekniğe dair örnekler görebilirsiniz.

Popülerliğini gün geçtikçe arttıran ombre saç modelleri 2018 yılında yükselen bir trende dönüştü. Eriyen ombrenin yanı sıra ters ombre de yeni bir trend olarak kadınların gözdesi haline geldi. Bu teknikte saç uçları koyu, üst bölümler ise açık tonlarda dizayn ediliyor. Saçlar farklı ve bir o kadar da etkileyici bir duruş alıyor.

Turuncunun saç stillerinde kendine daha geniş bir yer bulmasıyla birlikte ters ombrede kızıl ve turuncu sıklıkla kombinlenmeye başladı. Birkaç örnek görmek için galeriye göz atabilirsiniz. Bu arada 3 rengin bir arada kombinlendiği örnekler de ilginizi çekebilir. İster çarpıcı, ister natürel, ister marjinal! Ombre ile saçlarınıza dilediğiniz stili kazandırabilirsiniz. Değişime hazır mısınız?