Saç kaynak işlemleri artık çok daha pratik bir şekilde uygulanabiliyor. Özellikle yeni geliştirilen bir teknik olan mikro saç kaynak yöntemi görünmeyen saç kaynak ismiyle de anılıyor. Çünkü çok daha küçük tutamlar halinde kaynak saç uygulaması yapılıyor. Dolayısıyla dışarıdan kaynak yerlerinin görünmesi de mümkün olmuyor. Peki, mikro kaynak ne kadar süre kullanılır ve ne zaman sıkıntı yaratmaya başlar?

Öncelikle mevcut saç kaynak işlemlerinin arasında kullanım süresinin en uzun olduğu işlemin mikro kaynak olduğunu belirtelim. Yani mikro kaynak ne kadar süre kullanılır sorusunun yanıtı 13 hatta 14 haftaya kadar çıkabiliyor. Yaklaşık 3 aydan daha uzun süre hiçbir sorun yaşamadan kaynak saçlarla boy gösterebilirsiniz.

Mikro Saç Kaynak Zararlı mı?

Zaten bu sürenin sonunda kişinin kendi saçları da bir hayli uzayacağından uzun saç hayalinin gerçeğe hemen dönüşmesi için mikro kaynak yönteminin son derece ideal olduğunu söyleyebiliriz. Bu süre dolduğunda kaynak saçların doğal saçlardan çıkarılması esnasında ise doğal saçlara hiçbir zarar verilmiyor.

Aynı zamanda açları kestirmeye de gerek olmadığını belirtebiliriz. Mikro kaynak yönteminin herhangi bir zararı yok. Bu kaynak işleminin saçlarda dökülmeye neden olduğu bilgisi de gerçeği yansıtmıyor. Bu nedene gönül rahatlığı ile salonumuza gelerek daha uzun ve daha gür saç hayalinizin gerçeğe dönüşmesini sağlayabilirsiniz. Mikro saç kaynak işleminde randevu almak için iletişim sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.