Düğün günü herkes özel olmak ve saç modeliyle dikkat çekmek ister. Mecidiyeköy gelin başı modelleri ile saçlarınız daha havalı ve düğün gecesine uygun konseptte olacak. Topuz modeli gelinliklerde en çok tercih edilen seçenekler arasında yer alır. Enseden, yandan ya da dağınık şekilde modelleri bulunur. Gelinliğin modeline göre tercih edilmesi gerekir.

Gelin Başı Özellikler

Gelin başı yapılırken yüz tipine dikkat edilmelidir. Yüz minyon tipliyse daha sıkı topuz gelin başlarında önerilir. Yüz biçimi geniş ya da dikdörtgense iki taraftan sarkıtılan ve topuz yapılan gelin başları yüzü daha ince gösterir. Mekanın önemi özellikle gelin başı seçiminde önemlidir. Kır düğününde salaş bir topuz olması en ideal olup, salon düğünündeyse şık bir topuz olmalıdır.

Topuz yapılırken kullanılacak aksesuar seçimi de itinayla yapılmalı. Kullanılacak objeler gelinlik ve saç modeli ile uyumlu olmalı. Gelinliğin yaka kısmı gelin başı modelinde çok önemli. Kapalı yaka ise saç modeli yapılırken belirli aksesuarlar kullanılmalı. Yaka kısmı açık ise gelin saçı dağınık topuz olabilir.

 

WhatsApp Randevu