Saç kesimi ile yüzün şekilleneceğini herkes bilir. Mecidiyeköy bayan saç kesimi ile yüz tipinize uygun saç modelini kolay şekilde bulursunuz. Saç modelini değiştirmek önemli olduğu kadar kendi karakterinizi de belirler. Yüz tipine uygun saç tipini belirlediğiniz zaman saç modeliniz doğru şekilde belirlenir ve yüzünüzle daha uyumlu olur.

Saç Kesiminde Yapılacak Yöntemler

Yüz şeklinizi biliyorsanız, yüzünüze uygun saç şeklinizi çok kolay şekilde bulursunuz. Yüz şeklinizi bilmiyorsanız belli kriterlere dikkat etmelisiniz. oval bir yüz tipiniz varsa her saç kesimi size uyar. Yüz hatlarınızı kapatmayacak kesimleri tercih etmelisiniz. Kare yüzünüz varsa, yüzünüzün köşelerini kapatacak kesimleri tercih etmelisiniz. Küt kesimler her zaman ideal tercihtir.

Yüz kısmı uzun olan kişiler ise özellikle kakül kesimden yararlanmalı. Yüz tipini çerçeveleyen saç kesimleri ve kakül ile uzun yüz tipleri daha minyon görünür. Saç kesimi ne kadar düzgün olursa kişinin yüz yapısı ortaya çıkar ve karakter yapısı belirlenir. Saç kesimi kişinin yüz yapısına göre belirlenmelidir.