Saçlarına yeterince zaman ayıramayan kadınların seçimi olan küt saç modelleri aslında pek çok saç modelinin uygulanabileceği kesimler arasında yer alıyor. Omuz hizasında, çene hizasında ya da daha uzun olmasının hiçbir önemi yok. Eğer saçlarınızı sürekli açık ve düz şekilde kullanmaktan sıkıldıysanız önerilerimizi son derece kolay bir şekilde uygulayabilir ve siz de bambaşka saç modelleriyle boy gösterebilirsiniz. Üstelik bu modeller iş hayatında da kullanıma uygun!

Dağınık Topuzlar

Küt saçlara uygulanan en kolay saç modeli dağınık topuzdur. Saçlarınızı ense hizasında toplayın. Tek yöne doğru kıvırın ve toka ile tutturun. İşte bu kadar kolay bir şekilde saçınıza dağınık topuz modelini kazandırabilirsiniz. Ayrıca çeşitli saç aksesuarları kullanarak saçınızın farklı görünümler almasını da sağlamış olacaksınız.

Yarım Topuz

Son yıllarda daha fazla tercih edilmeye başlanan yarım topuz saç modeli de küt saçlara kolayca uygulanabilir. Saçın sadece üst bölümünü kafanızın tam tepe noktasında toplayarak siz de yarım topuzlarla boy gösterebilirsiniz. İş hayatında iş kıyafetleri ile daha farklı bir görünüm kazanan yarım topuz saç modelini saçınıza uygulamanız için sadece birkaç dakikanızı ayırmanız yeterli olacak.

Balerin Topuz

En kısa saçlara dahi jöle benzeri şekillendiriciler yardımıyla uygulanabilen balerin topuz yani sımsıkı topuzlar sizin saçlarınız için de ideal bir seçenek… Balerin topuz özellikle abiye elbiseler giydiğiniz ve şık davetlere katıldığınız günlerde uygulayabileceğiniz bir saç modelidir. Birkaç tel toka kullanarak dahi bu saç şeklini yapabilirsiniz.