Saçlarınıza bakım yapmanız aslında bir lüks değil, zorunluluk… Boya, fön gibi işlemler zamanla saçları yıpratıyor ve dolayısıyla saç bakımına ihtiyaç duyulabiliyor. Kıvırcık saçlara sahip olanların bakıma biraz daha fazla gereksinimi olabilir. Çünkü bakımsız kıvırcık saçlarda kabarma gibi sorunlar görülebilir. Sizlere kıvırcık saçlar için bakım önerileri aktaracağız.

Kıvırcık Saçlar Kuruyken Taranmamalı!

Öncelikle asla saçlarınızı kuruyken taramayın. Aksi halde buklelerin birbirine karışmasına neden olabilir ve açmaya çalışırken de saçlarınıza fazlasıyla zarar verebilirsiniz. Saçlarınız fazla kuruysa kıvırcık saçlar için bakım önerileri sizin için daha fazla mühim demektir. Saçınızı beslemek için haftada bir nem maskesi uygulayabilirsiniz. Bir diğer seçenek de badem yapı ile bakım yapmanızdır.

 

Saçlarınızı asla her gün yıkamayın. Nem dengesinin kaybetmesine neden olursunuz. Aynı zamanda her yıkama sonrasında saç kremi kullanmaya özen göstermelisiniz. Bol miktarda şampuan kullanmayın. Saçınızın uç bölümlerine haftada bir zeytin yağı sürerek 1 saat bekleyin ve yıkayın. Saç uçlarında meydana gelen kırılmaları önlemeniz için bu yöntemi tercih etmeniz yeterli olacaktır.

 

Şişli bayan kuaförleri başlıklı makalemizi inceledeniz mi ?