Saçlarınızın kısa olması nedeniyle bazı modelleri saçlarınıza kazandıramayabilirsiniz. Ancak bu modeller arasında topuz yok! Çünkü kısa saçlar için topuz modelleri arasından dilediğinizi seçerek siz de saçlarınıza şık bir duruş kazandırabilirsiniz. Elbette bu modelleri saçınıza uyarlamak için biraz saç spreyi ya da jöle gibi malzemeleri kullanmanız gerekebilir.

Uygulayabileceğiniz ilk model ense topuzu olacak. Saçlarınızın orta ve uç bölümüne az miktarda jöle sürün ve ensede toplayarak sıkı bir toka takın. Bu saç modeli kısa saçlar için topuz modelleri arasında yapımı en kolay olan modeldir. Diğer yöntem de iki yanda iki topuz modeli oluyor. Sempatik bir duruş kazanmanızı sağlayacak olan bu model de kısa saçlar için gayet ideal. Kulağınızın hemen arkasında saçlarınızı toplamanız, bu modeli uygulamanız için kafi!

Şerit Topuz Saç Modeli

Saçlarınızın iki yanından kaşın birer tutam alın ve arkada birleştirin. Ardından bu şerit şeklindeki saç tutamının altında kalan saçları içe doğru bükün ve tamamını toplayın. İşte harika bir şerit topuz saç modelini saçlarınıza kazandırdınız.

Balerin topuz modeli de aslında kısa saçlar için gayet uygun. Ence bölümünde kalan ve kısa olduğu için toplayamadığınız saçlarınızı da tarakla yukarı yönlü tarayın. Sprey sıkarak toplanmış gibi görünmesini sağlayın. Balerin topuz sizi biraz daha uğraştıracak bir topuz modeli olsa da sprey yardımı ile gün boyunca formunu korumasını sağlayabilirsiniz.