Çok sayıda kadın saçlarının uzamamasından şikayet eder. Bazı kadınlar da kırılan saç uçları nedeniyle saçlarını sürekli kestirmek zorunda kaldığından yakınır. Madem saçları uzatamıyoruz, o halde doğru renk ile kısa saçları buluşturarak iddialı bir görünüm kazanalım. Bunun için yapmanız gereken sadece, kısa saçlarda harika görünen saç renkleri fikirlerimize göz atmanız ve beğendiğiniz rengi saçınıza kazandırmanız olacak.

Ombre

Son dönemin en trend saç rengi olan ombrelerin sadece uzun saçlara uygulandığını mı düşünüyorsunuz? Kısa saçlarda çok daha etkili ve güzel görünen ombre ile saçlarınıza bambaşka bir görünüm kazandırabilirsiniz. Ombre için saçlarınıza çok fazla zarar geleceğini düşünmeyin. Kaliteli saç açıcılar kullanıldığında zararsız bir şekilde bu trend aç görünümünden faydalanabilirsiniz.

Ateş Kızılı

Biraz iddialı bulabilirsiniz ancak dikkat çekmek istiyorsanız bu kadar iddialı bir rengi de denemeniz gerekiyor. Ateş kızılı kısa saçlarda muhteşem bir görünüm sunabiliyor. Hatta çok kısa saçlara sahip olanlar dahi ateş kızılını deneyebilir. Bu arada saç diplerinin daha kızıl, uçlarının daha koyu kızıl olduğu bir saç rengini de saçlarınıza kazandırabilirsiniz.

Aralardan Yansıyan Işıltılar

Kısa saçlara sahip olmanız saçlarınızın daha parlak ve sağlıklı görünmesini sağlamanıza engel değil. Saçlarınızın aralarına atılacak açık ve parlak renkler, daha yoğun ve daha ışıltılı saçlara sahip olmanızı sağlar. Bu sayede saçınızda bir renk geçişi de olacağından daha bakımlı görüneceksiniz.

Sadece Önlere Farklı Renk

Saçınızın ön kısmına balyaj attırarak sıra dışı ve hoş bir görünüm almasını sağlayabilirsiniz. Siyah saçlar için balköpüğü, kahve saçlar için açık kahve, sarı saçlar için mavi ya da kızıl gibi kontrast renkler tercih edilebilir. Marjinalliğe bakış açınıza bağlı olarak balyaj rengini kendiniz seçebilirsiniz.