Kısa saçlara da çok fazla yakışan örgü modelleri, saçlarınızı örerken daha kısa sürede harika sonuçlar ortaya çıkartabilmenizi sağlıyor. Peki kısa saç örgü modelleri neler ve nasıl uygulanıyor?

1. Çift Boksör Örgü

Çift boksör örgüler saçların ortadan ayrılarak sağ ve sol kısımlarının örülmesi ile yapılıyor. Sağ ve sol kısımlar örüldükten sonra ortada çıkan boşluk ise eşsiz bir estetik sunuyor.

2. Saç Dövmeli Örgü

Geçici saç dövmeleri artık pek çok kişi tarafından kullanılıyor. Özellikle festivallerde ve yazlık yerlerde kısa saçlarınızı örmek istiyorsanız ufak bir saç dövmesini saçlarınızın tam ortasına yapıştırarak festivalin en havalı ve stil sahibi kişisi olabilirsiniz.

3. Yan Yarım Örgü

Saçları yarım toplamak son günlerde moda haline gelmiş durumda. Bu saç modelini akşam yemeklerinde, önemli toplantılarda ve iş yerinde tercih edebilirsiniz. Bu modeli yaptıktan sonra alt kısımlarda kalan saçları dalgalandırmak için saç köpüğü kullanabilirsiniz.

 

 

4. Balıksırtı Örgü

Kısa saçlılar için de balıksırtı örgü uygulamaları bulunuyor. İlk başlarda biraz zorlayıcı olabilen bu örgü çeşidini eliniz alıştıktan sonra hızlı ve pratik bir biçimde yapmaya başlayabilirsiniz. Balıksırtı örgü yaptıktan sonra saçlarınızı yandan ayırarak yalnızca bir tarafını örtmeniz daha pratik ve hızlı örgü yapmanızı sağlayabilir.

5. Burgulu Örgü

Küt saçlılar için en ideal örgü çeşitleri arasında burgulu örgü de yer alıyor. Yaz aylarında kullanabileceğiniz bu örgü türünü mutlaka denemelisiniz.