Saçlar için en faydalı protein olan keratin saç bakımında ve saç bakım malzemelerinin üretiminde sıklıkla kullanılıyor. Hasar görmüş saçların onarımında son derece etkili olan keratin artık saçlara botox uygulaması yapmak için de tercih edilmeye başlandı. Saç telindeki her bir kusuru onaran ve kısa sürede daha sağlıklı bir saç görünümü elde etmeyi sağlayan keratin botox formaldehit içerdiğinden diğer saç bakım işlemlerinden daha kısa sürede sonuç veriyor.

Keratin botox işleminin saçlarda dökülmeye neden olduğu düşüncesi aslında gerçeği yansıtmıyor. Hatalı uygulanan ya da dozajı ayarlanamayan malzemeler ile gerçekleştirilen işlemler saçlarda dökülmeye neden olabilir. Fakat profesyonel bir şekilde uygulanan keratin botox işlemi saçlara zarar vermiyor.

Keratin Botox Zararlı mı?

Keratin insanın vücudunda da bulunan bir malzemedir. Saç tellerinde ve tırnaklarda onarımı sağlayan keratin aslında bir protein türüdür. Doğru uygulandığında saçlara zarar vermez, aksine son derece faydalı olur. Bu nedenle mutlaka profesyonel bir kuaför salonunda keratin botox yaptırmaya özen göstermelisiniz. Amatörce ve hatalı uygulamalar saçlarınızda dökülmenin yanı sıra kırılma ve incelme gibi sorunlara da neden olabilir.

Bu arada keratin ile yapılan saç bakım uygulamaları arasında saçlara düzlük kazandırmak amacıyla uygulananlar da var. Daha düz bir saç görünümü isteyenler sürekli fön çektirmekten sıkıldıklarında tercihlerini bu yöntemden yana kullanabiliyor. Bu sayede fön işleminin saçlara verdiği zarardan da kurtuluyor.