Saç bakımında bir devrim olarak kabul edilen keratin botoks uygulaması özellikle çeşitli işlemler nedeniyle hasar görmüş olan saçların hızlı bir şekilde onarımı noktasında devreye giriyor. Doğru şekilde uygulandığında saçların onarım sürecini hızlandıran keratin botoks uygulaması cansız ve sönük  bir hal alan saçların daha sağlıklı görünmesi için de tercih edilebiliyor.

Saçların çok daha parlak ve çok daha sağlıklı görünmesini sağlayan bu işlem sanıldığı gibi kimyasal  malzemeler kullanılarak yapılan bir uygulama değildir. Vitaminler mineraller gibi tamamen doğal olan malzemelerle gerçekleştirilen bir saç bakım işlemidir. Bu nedenle saçlara zarar verdiği ya da saç dökülmesine neden olduğu gibi şehir efsanelerine inanmayın.

Keratin Botoks Ne Kadar Sürer?

Bu işlemde özel olarak hazırlanan  ve içerisinde yüksek oranda vitamin, mineral, protein, aminoasit gibi maddeler içeren bakım malzemesi saçlara tepeden tırnağa sürülerek bir süre bekleniyor. Sonrasında saçlar her zaman olduğu gibi yıkanarak temizleniyor. Yaklaşık olarak 45 dakika ila  60 dakika arasında tamamlanan bir işlem olduğu için keratin botoxuna uzun süre zaman ayırmanız gerekmiyor.

Sadece tek bir işlem saçlarınızın çok daha sağlıklı görünmesi için yeterli olabilir. Ancak aşırı düzeyde hasar görmüş ve yıpranmış saçlara sahipseniz bir süre sonra ikinci bir uygulama yapılmasına ihtiyaç duyabilirsiniz. Ancak ilk uygulamadan sonra etkilerini net bir şekilde fark edeceğinizden emin olabilirsiniz. Çünkü bu uygulamada kullanılan malzeme saçların onarım sürecini hızlandıran maddeleri yoğun bir şekilde içeriyor.