Son yıllarda kaynak saç işlemini yaptırmak isteyenlerin sayısında belirgin bir artış var. Artık hiç kimse aylarca saçlarının uzamasını beklemek istemiyor. Ancak halen pek çok kişinin konuya dair bazı endişelerinin olduğunu da belirtmeliyiz. Özellikle kaynak saç zararlı mıdır sorusunun yanıtı hala net bir şekilde anlaşılmadı. Konuya bir kez daha açıklık getirelim.

Öncelikle bilmeniz gereken husus kaynak saç işleminin artık çok daha yeni tekniklerle gerçekleştirildiğidir. Dolayısıyla kaynak saç zararlı mıdır sorusunun net yanıtı “hayır” olacak. Fakat profesyonel ve deneyimli bir saç kaynak merkezini tercih etmeniz gerektiğini de unutmayın. Amatör salonlarda bu işlemi yaptırmanız halinde hem saçlarınıza zarar gelebilir hem de kaynak saç süresinde saçlarınızı kullanmanız zorlaşır.

Kaynak İşlemi Saçları Döker mi?

Yeni yöntemler sayesinde artık kayak saç işlemi sonrasında, kaynak saçların kullanım süresi dolduğunda saçlarınızı kestirmek zorunda dahi kalmıyorsunuz. Kaynak saçlar kolaylıkla saçlarınızdan çıkarılıyor ve saçlarınızı kestirmeden, uzun formunda kullanmaya devam edebiliyorsunuz. Bu nedenle saçlarınıza kestirme zorunluluğu dahi getirmediğini belirtmek isteriz.

Kaynak saç işleminin saçları döktüğü bilgisi de doğru değil. Saçlarda normal bir seyirde her gün 50 ila 100 adet tel kaybı yaşanır. Yani her insanın saçları günde 50 tel ila 100 tel dökülebilir. Bu durum son derece normaldir. Kaynak işleminde kaynak saçlar gerçek saç tutamlarına tutturulur. Dolayısıyla bu tutam içerisinde kalan saç telleri kökten ayrıldığında dökülemez. Kaynak saçın bağlantı yeri bu saçı tutar.

Kaynak saçların kullanım süresi dolduğunda çıkarılır. Bu işlem esnasında çok sayıda gerçek saç telini dökülmüş şekilde görmeniz gayet doğaldır. Bu durum kaynak işleminin saçlara dökülme yaptığı anlamına gelmez. Belki de haftalar öncesinde doğal süreçte dökülen saç telleri de bu durumda karşınızda olacak. Kısacası kaynak işlemi saçları dökmez!