Saç kaynak işlemleri ile hasar görmüş olan saçlarınızı gizleyebilir ve daha uzun saçlara sahip olma hayalinizi gerçeğe dönüştürebilirsiniz. Çok sayıda kişi kaynak saç uygulamasına sıcak baktığı halde kaynak saçların doğal saçlara eklenmesi için kullanılan boncuk aparatından rahatsız olabiliyor. Oysa kaynak saç boncuksuz olarak da gerçekleştirilebilen bir uygulamadır.

Öncelikle kaynak saç uygulamalarında artık pek çok farklı tekniğinde kullanılmaya başlandığını belirtmek isteriz. Dolayısıyla kaynak saç boncuksuz olarak mikro saç kaynak ya da keratin saç kaynak gibi farklı şekillerde de gerçekleştirilebiliyor. Bu sayede boncuk aparatının kullanılmasına gerek kalmıyor ve gayet kullanışlı bir kaynak saç işlemi ile saçlarınızı uzatmış oluyorsunuz.

Boncuksuz Kaynak Saç Yöntemleri

Keratin saç kaynak işleminde insan vücudunda da bulunan keratin adlı madde ile kaynak saçlar doğal saçlara ekleniyor. Kapsül şeklinde hazırlanan keratin çeşitli saç modellerini saçınıza kazandırmanız esnasında herhangi bir rahatsızlık vermiyor. Ayrıca uyku esnasında da saçlarınızın dibinde batma gibi çeşitli hislere de neden olmuyor. Keratin saç kaynak gayet kullanışlı olan kaynak saç işlemleri arasında yer alıyor.

Mikro saç kaynak ise çok ince saç tutamlarına uygulanan bir yöntemdir. Saçlarınızda kaynak olduğunu siz dahi unutabilirsiniz. Çünkü dışarıdan hiçbir şekilde belli olmadığı için her türlü saç modelini saçlarınıza kazandırabiliyorsunuz. Bu açıdan da gizli saç kaynak ismiyle de bilinen mikro saç kaynak yönteminde de halka ve boncuk gibi çeşitli aparatlar kullanılmıyor.