Daha uzun ve çok daha gür bir saç görünümü ile güzelliğinizi daha fazla ön plana çıkarabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken sadece kaynak saç uygulamalarından faydalanmanız olacak. Çok sayıda kişi kaynak saç belli olur mu endişesi nedeniyle uzun ve gür saç hayalini erteliyor. Oysa gelişen yeni teknikler sayesinde saçlarınızda kaynak olduğunu siz bile unutabilirsiniz.

Kaynak uygulaması saçlara çok farklı teknikler uygulanarak kazandırılabiliyor. Bunlar arasında en çok tercih edilen ise mikro kaynak saç uygulamasıdır. Bu işlem halk arasında görünmez kaynak olarak da biliniyor. Nedeni ise dışarıdan bakıldığında kaynak saçların asla fark edilmiyor olmasıdır. Dolaysıyla kaynak saç dışarıdan belli olmuyor ve üstelik saçlara her model rahatlıkla verilebiliyor.

Görünmez Kaynak Saç Nedir?

Bu işlem çok ince tutamlar halinde saçlara kaynak uygulamasının yapılması şeklinde gerçekleştiriliyor. Ayrıca kaynak saçların doğal saça tutturulması için şeffaf yapıda bir kapsül kullanılıyor. Bu kapsül renksiz olduğundan uygulama sonrasında saçın renginde görünüyor ve dolayısıyla saçlar arasında kaynak noktalarının belli olması da imkansızlaşıyor.

Mikro kaynak saç yönteminin sağladığı bir diğer avantaj da saçlarınıza istediğiniz şekli kolayca vermenizdir. Topuz, at kuyruğu ve daha pek çok saç modelini rahatlıkla uygulayabilirsiniz. Çünkü aç diplerine yakın yerde bulunan kaynak noktalarının görüneceği endişesi yaşamıyorsunuz. Saçlarınıza kaynak sonrasında fön çektirmeniz, maşa yaptırmanız ya da saç düzleştirici kullanmanız da mümkün oluyor.

Bu işlem sonrasında saçlarınızı boyayabilir, röfle, ombre gibi istediğiniz renk değiştirme işlemini yaptırabilirsiniz. Mikro saç kaynak yöntemi kullanım süresinin diğer kaynak yöntemlerinden daha uzun olmasıyla da ön plana çıkıyor. Salonumuza gelerek sizin için de bu işlemin yapılmasını sağlayabilirsiniz. Uzun ve gür saç hayalinizi gerçekleştirmek için daha fazla beklemenize hiç gerek yok.