Kadınların kaynak saç hayallerini en çok sekteye uğratan durum alerji korkusu oluyor. Artık kaynak saç alerji yapar mı konusu çok daha fazla gündeme gelmeye başladı. Aslında kaynak saçların alerji konusunda bir sıkıntı yaratmadığını belirtmek lazım. Hassas cilt yapısına sahip olan bazı kişilerde kaynak işlemi sonrasında alerjik reaksiyon gelişmesinin nedeni, kaynak saçların doğal saçlara eklenmesi için kullanılan malzemeler oluyor.

Bu yapıştırma malzemelerinin kimyasal olması durumunda ciltte alerjik reaksiyon gelişebilir. Zira bu maddelerin saçlı deri ile temas etmesi durumunda ciltte kısa sürede kızarıklıklar oluşmaya başlar. Çoğu zaman henüz kaynak işlemi tamamlanmadan alerjik reaksiyon kendini belli eder. Ancak alerjik cilt yapısına sahip olanlar da kaynak saç işleminden faydalanabilir.

Keratin Saç Kaynak Yöntemi Alerji Yapmaz!

Bu durumda alerjik cilt yapısına sahip olanların keratin saç kaynak yöntemini tercih etmesi gerekiyor. Bu yöntemde kaynak saçların doğal saçlara tutturulması için keratin adı verilen bir malzeme kullanılıyor. Bu madde aslında insan vücudunda da bulunan ve tırnakların, saçların uzamasını sağlayan maddedir.

İnsan vücudunda da bulunan bir madde olması, alerjik reaksiyon riskini ortadan kaldırıyor. Dolayısıyla bünyesi alerjik olanlar da kaynak saç yönteminin avantajlarından rahatlıkla istifade edebiliyor. Ayrıca kaynak uygulamasından önce küçük bir deneme de yaptırabilirsiniz. Tek bir kaynak saç uygulaması yapılarak bir süre beklemeniz alerjik reaksiyon gelişip gelişmeyeceğini görmenizi sağlar.

Kaynak Saç Uygulamasından Önce Deneme Yapın!

Bu durumda gönül rahatlığı ile kaynak saç uygulamalarından istifade edebilirsiniz. Özellikle keratin saç kaynak profesyonellik gerektiren bir uygulamadır. Mutlaka bu işlem için profesyonel saç kaynak merkezlerinin seçilmesi gerekiyor. Bu noktada salonumuzu aramanız ve profesyonel ekiplerimizin keratin saç kaynak uygulamasından faydalanmanızı öneririz. Bilgi ve randevu için iletişim bölümünden bize ulaşabilirsiniz.