Kıvırcık saçlara sahip olan çok sayıda kadın aslında düz saçlara sahip olma hayali kuruyor. Bu hayal uğruna her gün düzleştirici kullanan, brezilya fönü çektiren ya da her sabah fön çektirmeden güne başlamayan kadınların sayısı azımsanmayacak kadar fazla. Oysa düz saçlara sahip olan kadınlar da ellerinden maşayı düşürmüyor. Buklelerin saça kazandırdığı hacim, yüze kazandırdığı dinamik duruş kıvırcık saçlı kadınların aslında daha avantajlı olabileceği gerçeğini gün yüzüne çıkarıyor.

Katlı Saçlarla Saç Hacmini Azaltın!

Eğer siz de kıvırcık saçlara sahipseniz saçlarınızı sürekli düzleştirmeye çalışmak yerine katlı kıvırcık saç modellerine geçiş yapabilirsiniz. Saçlara kat kazandırmak noktasında endişe etmeyin. Zaten kıvırcık ve hacimli olan saçlarınızın daha da kabarık bir görünüm sergileyeceği düşüncesiyle katlı kesimlerden şimdiye dek uzak durmuş olabilirsiniz. Fakat artık profesyonel ellerde mevcut hacmi azaltabilecek katlı kesimler de hayat bulabiliyor.

Katlı kıvırcık saç kesimleri aslında aklınıza gelebilecek her saç boyuna uygulanabiliyor. Kısa saçlarda ise katlı modeller çok daha fazla kendini gösterdiğinden mutlaka saçınızın uzun olması gerekmiyor. Sık ve ince buklelere sahip olan saçlara da bu kesimler uygulanabilir. Üstelik kıvırcık saçlara sahip olanların son derece avantajlı oldukları bir husus daha var!

Kıvırcık Saçların Avantajı Ne?

Buklelerin istenen her yerde yoğun şekilde bırakılabiliyor olması, yüz şeklinize uygun kesimlerle istediğiniz görünümü kazanabilmeniz de sağlanıyor. Örneğin uzun bir yüze sahipseniz, yüzünüzü daha yuvarlak gösterecek saç kesimi ile bunu bir avantaja çevirebilirsiniz. Köşeli yüz hatlarına sahipseniz kıvırcık saçlarınızın size sağladığı avantajdan faydalanarak keskin köşe hatlarını daha yumuşak gösteren saç modellerini hiç tereddüt etmeden uygulayabilirsiniz.