Ellerin güzel görünmesinde en belirleyici unsur tırnaklardır. Manikürü yapılmış ve muntazam bir oje görüntüsü olan tırnaklar ellerinizin de daha güzel ve zarif görünmesini sağlayacaktır. Sürekli oje silerek yenisini sürmekten sıkılanlar ise tercihini kalıcı oje uygulamasından yana kullanıyor. Ancak kalıcı ojelerin de bir kullanım süresinin olduğunu unutmayın. Merak edilen kalıcı oje ne kadar dayanır sorusunun yanıtı aslında tırnaklarınızın ne hızla uzadığına göre değişir.

Kalıcı ojenin kullanım süresi tırnakların uzamasıyla sınırlıdır. Genellikle bu sürenin 2 hafta olduğunu belirtebiliriz. 2 haftada tırnaklar artık belirgin seviyede uzadığı için mevcut kalıcı ojenin çıkarılması gerekir. Ancak beklemenize gerek olmadan yeniden bu uygulamanın yapılmasını sağlayabilirsiniz. Şimdi konuya biraz daha açıklık getirelim.

Kalıcı Oje Nasıl Yapılır?

Kalıcı oje işleminde oje UV ışınları kullanılarak kurutuluyor. Aynı zamanda uygulama esnasında bazı özel malzemeler ve cihazlar kullanılıyor. Bu malzemeler ojenin sıyrılmasını ve kısa sürede çıkmasını önlüyor. İşlem esnasında ojenin ete değmemesi gerekiyor ki bu da özen ve profesyonellik gerektiriyor. Ayrıca uç bölümüne özel bir kilit işlemi yapılıyor ve ojenin oksijen ile teması kesiliyor. Bu nedenle daha uzun süre bozulmadan kalabiliyor.

Çıkarılması esnasında da yine özel bir solüsyon kullanılıyor. Bu solüsyon ojenin tırnaklarınıza hiçbir zarar vermeden sıyrılmasını ve alınmasını sağlıyor. Çıkarılmasının nedeni de aslında kalıcı ojenin bozulmaya başlaması değil, tırnakların uzamasıdır. Haliyle nahoş bir görüntü ortaya çıktığından kalıcı oje uygulamasının yenilenmesi gerekebiliyor.

Kalıcı oje uygulaması ile daha bakımlı ellere kavuşabilir ve sürekli oje yenileme derdinden kurtulabilirsiniz. Ojenin kuruması için beklediğiniz süre de size kalacak. Uygulama için salonumuzu arayarak bilgi ve randevu alabilirsiniz. Dilediğiniz her renkte kalıcı oje yaptırmanızın mümkün olduğunu belirtelim.