Tırnak etlerinin daha uzun süre çıkmadığı ve tırnakların muntazam görünümünü daha uzun süre koruduğu kalıcı manikür uygulaması, kalıcı oje uygulaması ile birlikte gerçekleştiriliyor. Peki, daha estetik ve güzel bir el görünümüne sahip olmayı sağlayan kalıcı manikür nasıl yapılır ve tırnaklara bir zararı olur mu? Öncelikle bilinmesi gereken husus, bu işlemin tırnaklara hiçbir zarar vermediğidir.

Uygulamada tırnaklar özel aparatlar kullanılarak temizleniyor ve özellikle tırnak etlerine de müdahale edilerek temiz bir görünüm alması sağlanıyor. Sonrasında ise kalıcı oje uygulaması için tırnaklar hazırlanıyor ve kalıcı oje işlemi gerçekleştiriliyor. Ancak kalıcı manikür işlemi için isteğe bağlı olarak protez tırnak uygulamasının da yapılabildiğini belirtmek gerekiyor.

Kalıcı Manikür Zararlı mı?

Bu işlemin hiçbir şekilde zararlı olmadığını tekrar belirtmemiz lazım. Kalıcı manikür uygulamasında tırnak etleri de daha uzun süre çıkmadığından çok daha uzun süre tırnak bakımına ihtiyaç duymazsınız. Ancak profesyonel ekipler tarafından uygulanması gereken bir işlem olduğunu belirtmemiz lazım. Amatörce yapıldığında hem tırnaklarınıza hem de tırnak etlerinize zarar gelebilir.

Amatör uygulamalardan uzak durmanız ve hijyen koşullarına dikkat eden bir salonda kalıcı manikür işlemini yaptırmanızda fayda var. Salonumuzda profesyonel ekiplerimiz tarafından kalıcı oje ve kalıcı manikür işlemi gerçekleştiriliyor. Muntazam görünen ellere sahip olmak için tek yapmanız gereken bizi arayarak randevu almanız olacak. Bu işlemin konforundan ve şık duruşundan siz de faydalanın.