Yüz şeklini ve saç modelini bir anda değiştirerek bambaşka bir stil ortaya çıkmasını sağlayan kaküller zamansız bir trend olmayı da başardı. Artık her dönemin trendi haline gelen kaküllerle yüz güzelliğinizi de ön plana çıkarabilirsiniz. Ancak bunun için size en çok yakışacak kakül modelini bulmanız gerekiyor. Dağınık ve cool kakül modelleri hoşunuza gidebilir. Fakat sizin yüzünüze uygun olan, keskin ve muntazam bir kakül stili olabilir.

Öncelikle saçlarınıza kakül kazandırmak istiyorsanız bir kez daha düşünmelisiniz. Çünkü sadece elinizle düzeltmeniz, kaküllerinizin muntazam görünmesi için yeterli olmayacak. Bir şekil vermeniz ve bu şeklini gün boyunca korumasını sağlamanız gerekir. Elbette bu da bir çaba sarf etmenizi zorunlu kılacak.

Uzayan Kakülleri Kendiniz Kısaltmayın

Eğer saçlarınıza yeterince zaman ayıramıyorsanız, kakül fikrinden vazgeçmenizi öneririz. Çünkü kuaföre daha sık gitmeniz ve uzayan kakülleri kısaltmanız da gerekecek. Asla uzayan kaküllerinizi kendiniz kısaltmaya çalışmayın. Ortaya çıkan sonuç, kriz geçirmenize neden olabilir. Ayrıca Kakülden vazgeçmeniz durumunda da uzamasını ve çene hizasını geçmesini beklemeniz gerekecek ki bu da minimum 4 ayı bulabilir.

Şayet bu bilgilere karşın yine de kakülde ısrarlıysanız bu durumda bakım için şekillendirme köpüğü kullanmanızı öneririz. Az miktarda şekillendirme köpüğü kullanarak kaküllerinize olması gereken şekli kazandırın. Gün içerisinde bozulmadan muazzam görüntüsünü koruyacaktır. Gün içerisinde düzeltmenize de gerek kalmaz.

Kakül Denemesi Yapabilirsiniz

Elbette kakül kesimi aslında kadınlar için kolay verilen bir karar değil. Yüzünüze yakışıp yakışmayacağı ya da sizi rahatsız edip etmeyeceği noktasında endişe duyabilirsiniz. Bu durumda önce bir deneme yapın. Takılıp çıkarılabilen postij kaküllerden edinin ve bir süre kullanın. Eğer memnun kalırsanız hiç endişe etmeden saçlarınıza kakül kestirme kararı alabilirsiniz.