Saç modelinize kahkül kazandırmanız yüzünüzün daha yumuşak bir ifade kazanmasını sağlar. Aynı zamanda kaküller alnı çok açık olan kadınların da imdadına yetişiyor. Yüzü olduğundan daha küçük gösterme gibi bir etkisi de olan kahkülleri kullanmanın en büyük sıkıntısı ise sürekli olarak düzeltilmesi gerekmesidir. Bu nedenle kahkül nasıl şekillendirilir sorusuna yanıt arayanların sayısı oldukça fazla!

Kahküllere şekil vermek aslında kolay gibi görünse de biraz el alışkanlığı ve biraz da deneyim gerektiriyor. Bu yüzden önerimiz saçlarınızı şekillendirmek için bir kuaför salonuna gitmenizdir. Aksi halde sıklıkla yaşanan ve olması gerekenden daha kısa kesilen kahkül sorununu siz de yaşayabilirsiniz.

Evde Kahkül Kısaltma Yöntemi

Ancak yine de ısrarcıysanız ve kendiniz bir düzeltme yapmak isterseniz öncelikle sık dişli bir tarakla kaküllerinizi tarayın. Sonrasında iki parmağınızın arasına kakülleri alın ve düzgün bir şekilde tutun. Az miktarda düz şekilde kesin. Ancak bıraktığınızda kaküllerin daha kısa görüneceğini de unutmayın. Elinizle çektiğiniz için daha uzun görünürler. Bıraktığınızda ise hafif bombe alır ve daha kısa görünürler.

Kısaltma işlemini yapmanızın ardından kahkülleri tutam tutam alarak bükün ve hafifçe eğimli bir şekilde ucundan çok az miktarda kesin. Bu sayede uçlarının daha sivri görünmesini sağlamış olacaksınız. Ancak fazla oranda keserseniz yine sıkıntı yaşayabileceğinizi hatırlatmak isteriz. Bu nedenle az kesmeye özen gösterin. Eğer istediğiniz kısalığı elde edemezseniz yeniden kesme imkanınız var.