Açık renkli, seyrek ya da çok düz kirpiklere sahip olanların imdadına ipek kirpik uygulaması yetişiyor. Çok daha anlamlı bakışlara sahip olmanızı sağlayabilen ipek  kirpikler mevcut kirpiklerinizin durumuna bakılmaksızın isteyen herkese uygulanabiliyor. Rimel kullanımına da gerek bırakmayan bu uygulama hakkında merak edilen her detaya açıklık kazandıralım.

İpek Kirpiklerle Yoğun Kirpik Görünümü

Öncelikle bilinmesi gereken bu uygulamadan takma kirpiklerle karıştırılmaması gerektiğidir. Bilindiği gibi takma kirpikler günlük olarak takılır ve gün sonunda çıkarılır.  Oysa ipek kirpik uygulaması çok daha kalıcı bir şekilde yoğun kirpik görünümü elde edilmesini sağlar. Ekleme yöntemi ile mevcut kirpiklere ilave edilen kirpikler hem yaz hem de kış aylarında kullanılabiliyor.

Mutlaka profesyonel  bir merkezde yaptırılması gereken ipek kirpik uygulamasının yaklaşık olarak bir ila bir buçuk saat sürdüğünü söyleyebiliriz. Cilde ya da mevcut kirpiklere hiçbir zarar vermeyen yapıştırıcı kullanılarak gerçekleştirilen bu uygulamayla istenen her yoğunlukta kirpik görünümü elde edilebiliyor. İpek kirpikler 2 ila 3 hafta boyunca kullanılabiliyor ve bu sürenin sonunda eklenen kirpikler kendiliğinden dökülmeye başlıyor. Bu dökülme sürecinde de kişinin doğal kirpiklerine asla bir zarar gelmiyor.

İpek Kirpiklerle Etkileyici Bir Göz Makyajı Mümkün

Göz makyajını çok daha belirgin kılabilen  bu uygulama sayesinde yoğun ve kıvrımlı kirpiklere sahip olabilirsiniz. Kullanılabilecek kirpik çeşidi o kadar fazla ki kişinin göz yapısına ya da isteklerine göre kirpik modelleri arasından seçim yapılabiliyor. İpek kirpiklerle kullanım süresi boyunca rimel sürmenize gerek bırakmayacak bir yoğunluk elde edilebiliyor.

İpek kirpik uygulamasından sonra denize ya da havuza girilebiliyor. Hatta hamam sefası da yapılabiliyor. Arzuya göre sadece alt göz kapağına ya da sadece üst göz kapağına da uygulanabiliyor. Dikkat edilmesi gereken tek husus su bazlı göz makyajı temizleme malzemelerinin kullanılması gerektiğidir.