Saç telleri ince olanlar genellikle kestirdikleri saç modellerinin kendilerinde yeteri kadar güzel durmadığını düşünür. Aslında ince telli saçlar hacim bakımından dezavantajlıdır. Saç yoğunluğu ideal olsa dahi saç tellerinin ince olmasından kaynaklanan bir hacimsiz görünüm sıkıntısı yaşanır. Ancak doğru saç modelleri tercih edildiğinde bu sıkıntıyı ortadan kaldırmak da mümkün olabiliyor. İşte ince telli saçlara uygun saç modelleri…

Asimetrik Kısa Saçlar

İnce telli saçlarda muhteşem duran saç modelleri arasında asimetrik kesimler başta geliyor. Arkası kısa, ön bölümü daha uzun olan bu kesimler birkaç farklı modelde yapılabiliyor. Saçların ön ve tepe bölgesinin oldukça hacimli görünmesini sağlayan bu saç kesimi dilediğiniz şekli saçınıza kazandırmanıza da yardımcı olacak. Her saç rengine uyum sağlayabilen bir saç kesimi olduğunu da bilmenizde fayda var.

Kısa Küt Saçlar

Kulak hizasında ya da ense hizasında kesilmiş küt saçlar hem modası hiçbir zaman geçmeyen hem de son derece şık bir duruş sergileyen saç modelleri arasında yer alıyor. Bu kesimin ince telli saçlara da gayet uygun olduğunu söyleyebiliriz. Kısa küt saçlara şekil vermek için uzun zaman ayırmanız gerekmez. Kolaylıkla şekillendirebilirsiniz.

Aslan Yelesi Saçlar

İnce telli saçların daha hacimli durmasını sağlayacak bir diğer saç modeli e aslan yelesidir. Çok sayıda kat kazandırılan bu saç modeli seyrek saçlar için de kurtarıcı bir kesim olabiliyor. Eğer saçlarınız hem ince telli hem de seyrekse mutlaka bu saç kesimini denemelisiniz. Kaküllü ya da kakülsüz olarak kesilebiliyor olması da bu saç kesiminin avantajları arasında yer alıyor.