Her daim tepeden tırnağa muhteşem görünmeyi başaran Hollywood starları özellikle sağlıklı ve adeta sağlıkla ışıldayan saçlarıyla dikkat çekiyor. Rengi ya da modeli ne olursa olsun bir bakışta hayran kaldığınız o saçlar elbette star olmanın gerektirdiği gibi düzenli olarak bakımdan geçiriliyor. Dağınıkken dahi özenle şekil verilmişçesine güzel görünmeyi başaran Hollywood starlarının saçlarıyla ilgili aslında kimsenin bilmediği sırları da var.

Bazı starlar bu sırları itinayla saklarken bazı starlar da verdikleri röportajlarda paylaşmayı tercih ediyor. Peki, Hollywood starlarının saç sırlarını hiç merak ettiniz mi? O sırları şimdi sizlerle paylaşıyoruz.

Pudra!

Yaşının ilerlemiş olmasına rağmen inanılmaz hacimli duran saçların sırrı aslında pudra! Bildiğiniz talk pudra hem de… Starlar saçlarının diplerine talk pudra sürüyor ve ardından saçlarını fırçalıyor. Bu sayede olduğundan neredeyse 2 kat daha hacimli saç görünümüne sahip olabiliyorlar. Eğer bu sırrı uygularsanız akşamına saçlarınızı yıkamayı sakın unutmayın. Aksi halde pudra saç diplerindeki gözenekleri tıkayabilir ve saç dökülmesine neden olabilir.

Soğuk Su!

Starların büyük bölümü saçlarını ılık suyla yıkadığını ve soğuk suyla duruladığını itiraf etti. Peki, sizce neden? Sıcak su ile saçlarını asla temas ettirmemelerinin nedeni saç uçlarında kırıkların oluşmasını önlemek. Ilık suyla saçlarını yıkadıktan sonra durulama amacıyla soğuk su kullanmaları saçların uçlarının kırılmasını ve çatallaşmasını önlüyor. Bu yöntemi siz de uygulayabilirsiniz.

Islakken Tarama Yok!

İşte bir sır daha; starlar saçlarını ıslakken asla taramıyorlar. Bu sayede saç dökülmelerini minimum seviyede yaşıyorlar ve saçlarının daha parlak görünmesine de yardımcı oluyorlar. Ayrıca saçlarının kendi kendine kurumasını sağladıklarını ve saç kurutma makinesi kullanmadıklarını da defalarca dile getiren onlarca star var.