Saçlarının gürlüğü, sağlıklı olması ve çok çabuk uzamasıyla ünlü olan Hintli kadınlar aslında saçlarına pek çok dünya ülkesinde yaşayan kadınlardan daha iyi bakıyor. Dünya genelinde kullanılan kaynak saç ve perukların büyük bölümü Hintli kadınların saçları kullanılarak üretiliyor. Dolayısıyla bu ülkede kadınlar için saçları aynı zamanda bir geçim kaynağı olabiliyor. Peki, Hintli kadınların saçlarını hızla uzatmak için hangi yöntemleri uyguladıklarını biliyor musunuz?

Duş Sonrası Soğuk Su

Hintli kadınlar sağlıklı saçlara sahip olmanın formüllerini açıklarken duş sonrasında saçlı deriye soğuk su tuttuklarını da dile getiriyor. Bunu keşfettikten sonra saçlarının daha sağlıklı olmasıyla beraber daha hızlı uzamaya başladığını da söyleyen Hintli kadınlara göre soğuk su saç derisini canlandırıyor ve bu sayede saç kökleri güçleniyor. Güçlenen saç kökleri daha hızlı saç uzamasını sağlıyor.

Elma Sirkesinin Gücü

Hızlı saç uzatmanın formüllerinden bir diğeri de elma sirkesi… Pek çok alanda kullanılan elma sirkesi ile saçlarınızın çok daha canlı olmasını sağlayabilirsiniz. Zira Hintli kadınlar parlak saç görünümünü buna borçlu olduklarını dile getiriyor. Ancak bu uygulamayı haftada sadece 1 defa yapmanız gerekiyor. Daha sık yaparsanız saçlarınıza ve saçlı deriye ciddi zarar verebilirsiniz.

Elma sirkesi uygulamasından önce saçlarınızı tamamen ıslatın. Ardından bir avuç elma sirkesini tıpkı şampuan gibi saçlı deriye yedirin. Yaklaşık 5 dakika bekledikten sonra saçlarınızı durulayın. Bu uygulama sonrasında saçlarınızın sirke kokacağından hiç endişeniz olmasın. Sirke kokusu kalmıyor, gönül rahatlığı ile uygulayabilirsiniz.

Seyrek Tarama

Hintli kadınların bir diğer formülü de saçlarını olabildiğince seyrek taramalarından geçiyor. Genellikle saçlarını yıkadıktan sonra çok sıkı olmayacak şekilde ören kadınlar günde bir defa saçlarını açıyor ve havalandırarak yeniden örüyor. Bu sayede saçlarını her gün taramalarına gerek kalmıyor. Saç uçlarının koparak dökülmesi sorunundan da kurtulmuş oluyorlar.