Şık davetlere katılırken özenle seçtiğiniz elbiseniz kadar, saçlarınızın da muntazam görünmesini sağlayabilirsiniz. Şıklığınız ile göz kamaştırmak için tek yapmanız gereken elbisenize uygun bir abiye saç modeli seçiminde bulunmanız olacak. Son yıllarda bazı abiye saç modellerinin trendi yükseliyor. Eğer modanın yakın takipçisiyseniz ve modern duruşunuzu güçlendirmek isterseniz bu trend abiye saç modellerini de seçebilirsiniz.

Straplez Elbiseye Uygun Abiye Saç Modelleri

Eğer elbiseniz straplez ise omuz bölgesi ve sırtın bir bölümü açıkta kalacak demektir. O halde açık bırakılmış bir saç modeli ile elbisenizin şıklığını gölgede bırakmanızın anlamı yok. Hem modern hem de elbisenize uygun bir saç modeli arıyorsanız at kuyruğunu deneyebilirsiniz. Uç bölümü hafif dalgalandırılmış olan at kuyruğustraplez elbiselere en çok yakışan saç modeli oluyor. Saçlarınız kısa ise bu durumda ıslak görünümlü olması kaydıyla saçlarınızı geriye doğru atabilirsiniz.

Boynu Kapalı Elbiseye Uygun Abiye Saç Modeli

Boğazlı ya a boyun bölümü kapalı bir elbise seçimi yaptıysanız saçlarınıza tepe topuzu yapılmasını seçebilirsiniz. Sıkı bir şekilde toplanan balerin topuzlar da alternatifleriniz arasında yer alıyor. Ancak son dönemde dağınık tepe topuzlarının şık davetlerde daha çok tercih edildiğini de bilmenizde fayda var.

Tek Omuz Elbiseye Uygun Abiye Saç Modeli

Tek omuz elbiselere en çok yakışan ise yandan alt topuzlar oluyor. Açıkta kalan omuz kısmında olan alt yan topuzlar şıklığınızla göz kamaştırmanızı sağlarken tek omuz dekoltesine vurgu yapmanızı da kolaylaştıracak. Saçlarınızı açıkta bırakarak yana doğru alabilirsiniz. Ayrıca yan örgülerin de bu elbiselerde muntazam göründüğünü söyleyebiliriz.