Saçlarınıza fön çektirmeden önce nerede kullanacağınızı da dikkate almanızda fayda var. Bildiğiniz gibi fön, çok farklı şekillerde yapılabilen bir işlemdir. Sadece fön ile saçlarınıza dilediğiniz şekli kazandırabilirsiniz. Bu yüzden günlük kullanıma uygun fön modelleri hakkında size biraz daha bilgi aktararak, gün içerisinde fazla abartılı bir fön ile boy göstermenizi önleyebiliriz.

Öncelikle günlük kullanım için çektirdiğiniz fönün saçlarınıza çok fazla hacim vermemesine özen göstermelisiniz. Aksi halde oldukça abartılı bir görünüm sergilemiş olursunuz. Zira günlük kullanıma uygun fön modelleri daha doğal bir görünüm sergilemelidir. Hacim verilerek çekilen fön ise şık davetler için uygun olabilir. Ancak gün içerisinde fazla abartılı görünebilir.

Saç Uçlarına Kıvrım Kazandırın!

Fön ile saçlarınızın uç bölümüne hafif bukleler kazandırılabilir. Bu kıvrımların çok sıkı olmamasına ve doğal durmasına özen göstermelisiniz. Hafif bukleler ile saçlarınız çok daha şık bir görünüm alacaktır. Kıvrımlar dışa değil, içe doğru olmalı… Dışa doğru saçların uçlarının kıvrılması bir hayli demode bir fön yöntemi oluyor. Sadece saçlara kıvrımlı bir topuz modeli yapmadan önce bu fön şekli tercih ediliyor.

Kırık fön olarak adlandırılan fön yönteminin de günlük kullanım için gayet uygun olduğunu belirtebiliriz. Saçlara tamamen doğal bir su dalgası kazandırmak için uygulanan bu yöntem sosyal hayatınızda ya da iş hayatınızda da kullanabileceğiniz bir saç görünümü ortaya çıkarıyor. Dolayısıyla günlük hayatınız için de kırık fön çektirmenizde hiçbir sakınca yok!