Artık hatırı sayılır bir popülerlik kazanmış olan gri saçları çok sayıda kadın hayatının bir döneminde mutlaka deniyor. Adeta bir trende dönüşen gri, aslında bakımına dikkat edilmesi gereken saç renkleri arasında yer alıyor. Peki, bu saç rengi kimlere yakışıyor? Gri saç kullananlar nelere dikkat etmeli? Sizler için birkaç önerimiz olacak.

Kimler Gri Saç Rengini Denemeli?

Eğer ten renginin açıksa ve bununla beraber her gün makyaj yapmayanlardansanız gri saçı denemenizi tavsiye etmiyoruz. Cildinizi oldukça soluk gösterebilecek olan gri saçlar yaşınızın da büyük görünmesine sebebiyet verebilir. Ayrıca gri saçın tıpkı sarı saç gibi mutlaka makyaj istediğini de bilmenizde fayda var.

Eğer yine de denemek isterseniz öncelikle saçınıza gri balyajlar attırarak kendinize yakışıp yakışmayacağı hakkında daha net fikir sahibi olabilirsiniz. Gri saçlar en çok kumrallara ve esmerlere yakışıyor. Fakat daha açık ten rengine sahip olanlar da tercihini koyu gri tonlarından yana kullanabilir.

Gri Saça Sahip Olanlar Nelere Dikkat Etmeli?

Kullandığınız şampuan saçınızın rengini korumalıdır. Çünkü gri kolay akan saç renkleri arasında yer alıyor. Saç renginizi koruması için mutlaka çok pahalı şampuanlar satın almanız gerekmez. Şampuanın renginin mavi ya da mor olmasına dikkat etmeniz yeterli olacaktır. Bu renk şampuanlar içerikleri sayesinde saçtaki kızıllığı zamanla siliyor ve daha küllü bir renk tonu kalmasını sağlıyor.

Saçınızı Mutlaka Nemlendirin

Sarı saçlar gibi gri saçlar da neme fazlasıyla ihtiyaç duyarlar. Çok çabuk kuruyabilen ve kurumaya bağlı kırılma sorunu ortaya çıkabilen gri saçlara düzenli olarak nem maskesi uygulanması gerekiyor. Bu sayede saçınız hem daha parlak görünecek hem de daha sağlıklı olacaktır.