Saçların göz alıcı bir güzellik kazanması için artık çok sayıda farklı uygulamadan faydalanmak mümkün olabiliyor. Bu uygulamalardan biri de gölge işlemidir. Saçlara uygulanan bu basit dokunuş ile bir anda güzelliğinizin daha fazla dikkat çektiğini fark edebilirsiniz. Gölge özellikle saçlarınıza ışıltı kazandırmak isteyenler için harika bir seçenek olabiliyor. Peki, gölge hangi saçlarda güzel durur ve hangi saç renginde hangi gölge rengi tercih edilmeli?

Öncelikle gölge uygulamasının istisnasız tüm saç renklerine uygulanabilen bir işlem olduğunu belirtmemiz gerekiyor. Eğer saçlarınız sarı tonlarında ya da kahverengi tonlarında ise gölge işlemi için seçiminizi bal rengi tonlarından yana kullanabilirsiniz. Esmer saç tonlarına sahip olanlar için de ideal olan renk karamel tonları olacaktır.

Gölge İşlemi İçin Hangi Tonlar Tercih Edilmeli?

Kızıl tonları ise yine kızılın daha açık tonları ile gölgelendirilebilir. Aslında her saç rengi için saçın tonundan birkaç ton daha açık olan rengi de tercih edilebilir. Saçlarda gölge işlemi saçın olduğundan çok daha gür görünmesini sağlıyor olması ile de ön plana çıkıyor. Eğer saçlarınızın seyrekliğinden şikayet ediyorsanız mutlaka gölge işlemini denemelisiniz.

Bu arada gölge saçın daha sağlıklı ve ışıltılı görünmesini sağlayan işlemler arasında yer alıyor. Çeşitli uygulamalar nedeniyle saçlarınız yıpranmış bir görünüm aldıysa mutlaka gölge işleminden faydalanın ve daha sağlıklı görünmesini sağlayın. Gölge uygulaması için salonumuzu arayabilirsiniz.