Nasıl bir gelin başı modeli istediğinize hala karar veremediyseniz, 2019 gelin saçı trendlerine göz atabilirsiniz. Çünkü gelin saçı istanbul başta olmak üzere tüm kentlerde kendi içerisinde modası sürekli değişen bir trende dönüştü. Artık bazı gelin başı modelleri demode olurken bazıları popülerlik kazanıyor. Siz de tercihinizi trend gelin saç modellerinden yana yapabilirsiniz.

Öncelikle gelin başı modelinin hem gelinliğinize hem de yüz şeklinize uygun olması gerektiğini unutmayın. Bu nedenle model seçimi yaparken söz konusu unsurları da göz önünde bulundurmalısınız. Böylece güzelliğinize çok daha fazla ön plana çıkarmış olursunuz. Yeni trendler arasında doğal görünümlü saç modellerinin yükselişe geçtiğini belirtelim. Artık kimse çok sıkı toplanmış ya da  çok kabarık bir görünüm kazandırılmış saçlarla evlenmiyor.

2019 Gelin Başı Modelleri

Naturel bir duruş sergileyen saç tasarımları bu yıl en çok tercih edilen gelin başı modellerinin başında geliyor. Örneğin hafif bir dalga kazandırılmış ve açık bırakılmış saçlar her ne kadar günlük hayatta da kullanılabilecek bir model gibi görünse de gelinlerin ortak tercihlerinden biri haline geldi. Özellikle uzun saçlara sahip olanlar sıklıkla bu modeli tercih ediyor.

Örgülü saç modellerinin de yıldızının parlamaya başladığını belirtelim. Hem doğal bir görünüm sergileyen hem de örgünün zarafetini saçlarınıza kazandıran bu modelleri siz de tercih edebilirsiniz. Özellikle taç ya da alınlık kullanmayı tercih edecek olan gelin adaylarına önerimiz rotalarını doğal görünen gelin başı modellerine çevirmeleridir.