Saçlarınıza fön çektirdiğinizde saç modelinizin asla bozulmasını istemezsiniz. En azından birkaç gün fönlü saçlarınızı kullanabilmek istersiniz. Ancak genellikle hava koşulları gibi etmenlere bağlı olarak saçlar fönün kazandırdığı muntazam duruşu bir gün sonra kaybetmeye başlar. Peki, fönü daha uzun süre kalıcı kılan yöntemleri biliyor musunuz? Bu yöntemleri uygulayarak saçlarınızın daha uzun süre fönlü kalmasını sağlayabilirsiniz.

Sprey Kullanmayın

Eğer fön sonrasında saçlarınıza bolca sprey sıkılırsa ertesi gün kirlenmeye başlayacaktır. Bu durumda tavsiye edeceğimiz yöntemleri uygulayarak fön etkisini daha kalıcı kılsanız dahi maalesef saçlarınız kirlendiği için yıkamak zoruna kalacaksınız. Bu nedenle olabildiğince sprey ya da benzer şekillendiriciler kullanmayın.

Saç Dipleri Sönmeye Başladığında

Fön ile daha hacimli görünen saçlarda sönme ilk olarak saç diplerinde başlar. Bu durumda yapmanız gereken başınızı öne eğip saçlarınızı da öne atmanız olacak. Ardından saç kurutma makinesi ile saç diplerinize ısı verin. Yeniden hacim kazandığını fark edeceksiniz. Uzun süre ısı vermeniz saç şeklinin değişmesine sebebiyet verebilir. Sadece 2 ila 3 dakika bu yöntemi uygulamanız yeterli olur.

Saçlara Hacim Vermek İçin

Saçlarınız ısı etkisiyle hacim kazanacak. Ancak sonraki günde yeniden ısı vererek hacim kazandırmanız biraz zor olur. Bu durumda da devreye krepe uygulaması giriyor. Saç diplerinize hafif krepe uygulayarak daha kabarık ve hacimli görünmesini sağlayabilirsiniz. Ancak krepe işlemini olabildiğince en sona bırakın.

Saçlar Yağlanmaya Başladığında

Fön çektirdikten sonra ikinci günün sonunda saçlarınızda yağlanma başlar. Bu durumda da devreye kuru şampuanlar giriyor. Saç diplerinize uygulayacağınız kuru şampuan ile yağlanmayı kontrol altına alarak fönlü saçlarınızı üçüncü gün de kullanamaya başlayabilirsiniz. Ancak kuru şampuan uygulamasında saçlarınızı çok fazla karıştırmamaya özen göstermelisiniz.