Saçlarınıza farklı modeller kazandırmak için mutlaka uzun süre zaman ayırmanız gerekmiyor. Evde kolay ve hızlı bir şekilde yapabileceğiniz pek çok saç modeli mevcut. Hem işe giderken hem de sosyal hayatınızda tercih edebileceğiniz bu saç modellerini hemen deneyebilirsiniz.

Kolay Topuz Modeli

Saçlarınızı arka kısmından ikiye ayırın. Ardından saçlarınıza düğüm atıyormuş gibi iki yan tarafından uç kısımlarını içe doğru atın. Birkaç yerden tel toka takarak saçlarınızı sabitleyin. Kolaylıkla topuz modelini saçınıza kazandırmış olacaksınız. Dilerseniz bu modeli yapmadan önce saçlarınızın tepe kısmına hafif krepe atın. Böylece daha hacimli görünen bir saç görünümü elde edebilirsiniz.

Kolay Maşa

Maşa yapmak için saatlerce zaman ayırmak zorunda değilsiniz. Saçlarınızı tepe noktasından at kuyruğu ile sıkıca toplayın. Sonrasında iyiye ayırın ve iki tutama maşa yapın. Saçlarınızı açın. Böylece muhteşem dalgaları saçlarınızın uç ve orta bölümüne kazandırmış olacaksınız. Dip kısımlar ise düz kalacak ve bu sayede natürel bir saç modeli ile boy gösterme şansını da yakalamış olacaksınız.

Düşmeyen At Kuyruğu

Saçlarınızı at kuyruğu yaptığınızda muhteşem görünüyor ancak kısa süre sonra bozuluyorsa saçlarınızın hacmine kullandığınız toka dayanamıyor demektir. Bunu önlemek için saçlarınızı at kuyruğu yaptıktan sonra lastiğin altına birkaç tel toka takın. Bu sayede tokanın kaymasını ve at kuyruğu saç modelinin bozulmasını önlemiş olacaksınız. At kuyruğu öncesinde saçınıza biraz krepe atarsanız çok daha şık bir model görünümü elde edebilirsiniz.