Son yılların trend saç modelleri arasında yer alan ve kuşkusuz gayet cool bir duruş sergileyen topuzlar birkaç farklı şekilde yapılabiliyor. Bu modeller arasında en çok tercih edilen ise ensede dağınık topuz modelleri oluyor. Çok kısa olmamak kaydıyla, kısa saçlara da uygulanabilir olması, her boydan saçlara sahip olanların bu modele yönelmesini beraberinde getiriyor.

Aslında hem günlük hayatta hem de iş hayatında kullanılabilen bir model olmasını da görmezden gelmemek gerekiyor. Çünkü ensede dağınık topuz modelleri derli toplu bir saç görünümü sunarken aynı zamanda günlük yaşantıya da uyum sağlayabiliyor. Bu saç modeli saç uçlarında fazlaca kırık olanlar için de ideal olabilir. Çünkü saç uçlarını gizliyor ve bu sayede saçların daha sağlıklı görünmesine yardımcı oluyor.

Kısa Saçlara Özel Ensede Dağınık Topuzlar

Ensede dağınık topuz yapmak uzun saçlı olanlar ya da orta saç uzunluğuna sahip olanlar için pek zor değil. Kısa saçlı olanlar ise şekil verdikleri saçlarının formunu gün boyunca korumasını sağlamak adına şekillendirici köpük ya da sprey kullanmak zorunda kalabilir. Bu ürünleri saç diplerine sürmeyin. Sadece saç uçları ve gerekiyorsa saçlarınızın orta bölümüne sürebilirsiniz. Sonrasında saçlarınıza dağınık topuz formunu kazandırabilirsiniz.

Dağınık topuz modelini saçlarınıza kazandırmak için saçlarınızı önce örebilirsiniz. Daha farklı bir topuz görünümü sunan bu model için saçlarınızı hafif gevşek örmeye dikkat edin. Sonrasında dolama yöntemi ile topuz şeklini verebilirsiniz.