Gündelik hayatta rahat bir şekilde kullanabileceğiniz en beğenilen saç örgü modelleri ile stilinize rahat ve şık bir hava katabilirsiniz. Pratik bir şekilde uygulayabileceğiniz örgü modellerini aşağıda sizlerle paylaştık.

Balık Sırtı Saç Örgüsü

Klasik saç örgülerinden farklı bir stil arayanlar balık sırtı saç örgüsünü tercih edebilirler. Mısır saç örgüsü veya kılçık örgü olarak da bilinen bu örgü stili alternatif stil arayanlar için en ideal olan saç örgüleri arasında yer almaktadır.

Şerit Örgüsü

Topuz modelinden vazgeçmek istemeyen ve saç örgüsünden de vazgeçemeyenlerin tercihi olan şeritli topuzlar, örgüden bir saçı takmışsınız gibi görünen ve topuz ile harmanlanan bir örgü şeklidir. Rahat ve şık bir kullanım imkanı arayanlar bu örgü modelini tercih edebilirler.

 

 

Örgülü Dağınık Topuz

Dağınık görünüme sahip olan örgüleri tercih edenler bu modeli tercih edebilirler. Kolay bir şekilde yapılabilen bu saç modeli derli toplu duruşu ile dağınık bir görünümü aynı çizgide sizlere sunabilmektedir. Salaş saç örgülerini sevenler örgülü dağınık topuz deneyebilirler.

Şerit Taç Örgüsü

Şerit örgüler arasında yer alan taç örgüsü, yapımı kolay olduğu için en fazla ilgi gören örgü modelleri arasında yer almaktadır. Gelin saçı olarak da uygulanabilen bu örgü modeli farklı aksesuarlar ile birlikte kullanıldığı zaman gelinlikleri de tamamlayabilmektedir. Düz kesim ve duvaksız olan gelinler için şerit taç örgüleri en ideal modeller arasında yer almaktadır.

Çiçek Topuz Örgüsü

Örgülü topuz modelleri arasında yer alan bu örgü, çiçekler ile süslenerek tamamlanan bir örgü modelidir. Yaz gelinleri genellikle bu saç modelini sık sık tercih ederler. Hoş çiçekler ile tamamlanan bu örgü modeli ile şık ve ilgi çekici bir gelin olabilirsiniz.