Muntazam görünen saç örgülerinin aslında önce fön çekilip sonrasında örüldüğü için bu denli güzel göründüğünü biliyor musunuz? Çok sayıda kişinin günlük hayatında dahi tercih ettiği düz fön üzerine örgü modelleri ile hem doğal hem de şık bir duruş sergilemeniz mümkün olabilir. Bu şık örgüleri çeşitli davetlere katılmak için de tercih edebilirsiniz.

Fön bildiğiniz gibi saçlara muhteşem bir görünüm kazandırıyor. Ardından usta ellerle örülmüş bir örgü haliyle göz alıcı bir güzelliğe kavuşuyor. Bu nedenle düz fön üzerine örgü modelleri pek çok farklı şekilde yapılabiliyor. Balık sırtı örgüler de fön sonrasında son derece estetik ve güzel bir duruş yakalıyor.

En Beğenilen Düz Saç Örgü Modelleri

Mutlaka saçlarınıza fön çektirmeniz gerekmez. Özellikle hafif dalgalı saçlara sahip olanlar, saç düzleştirici ile bu dalgaları ortadan kaldırdıktan sonra da örgü modellerini deneyebilir. Önemli olan saçlardaki düzensiz bukleleri ya da dalgaları ortadan kaldırmak! Bunu düzleştirici ile de kolaylıkla yapabilirsiniz. Ancak saç düzleştiricinin saçlarınıza fönden daha fazla zarar verdiği uyarısını da sizlerle paylaşalım.

En çok beğeni alan örgü modellerine kısaca göz attığınızda düz saçlar sizin de gözünüze çarpacak. Hafif dalgalı olan saçlara da örgü modeli yapılabilir. Ancak sıkı bir örgü modeli olması gerektiğini unutmayın. Gevşek örgüler, saçlardaki dalgalar nedeniyle düzensiz ve nahoş bir duruş sergileyebilir. Bu nedenle dalgalı saçlara uygun örgüleri incelemeli ve bu modeller arasından seçim yapmalısınız.