Kadınlar için düz fön aslında onlarca farklı saç modelinin kapısını aralıyor. Çünkü düz fön saç modelleri arasında topuzdan at kuyruğuna, örgüden yarım topuzlara kadar pek çok farklı stilde saç şekli bulunuyor. Saçlara düz bir görünüm kazandırdıktan sonra istenen her modelin son derece kolay bir şekilde uygulanabileceğini de söyleyebiliriz. Bu saç modelleri arasında her ortama uygun modeller yer alıyor.

En çok tercih edilenlerden biri ise saçların tepe bölümüne uygulanan tek örgü oluyor. Saçlara bir taç gibi kazandırılan bu örgü ünlülerin de tercih ettiği düz fön saç modelleri arasında bulunuyor. Aynı zamanda saçlar yandan ayrıldıktan sonra bir bölümünü arkaya toka ile tutturmak da yine popüler modeller arasındaki yerini çoktan aldı.

Düz Saça Uygulanabilen Modeller

Dalgalı ya da kıvırcık saçlara sahip olanların çok daha hacimli bir saç görünümü için bir çaba harcamak zorunda olmadıkları bilinir. Ancak düz saçlara sahip olanların da bazı avantajları var. Bunlar arasında her modeli kolaylıkla uygulayabilmeleri başı çekiyor. Saçlara düzgün bir görünüm verdikten sonra beğendiğiniz herhangi bir modeli kolaylıkla uygulayabilirsiniz.

Özellikle ilkbahar/yaz sezonunda pratik bir şekilde uygulayabileceğiniz topuz modellerinin de düz saçlarda gayet muntazam göründüğünü belirtebiliriz. Yarım topuz ise halen popülerliğini koruyan modeller arasında yer alıyor. Aynı zamanda örgüler natürel görünmek isteyenlerin, at kuyruğu ise daha dinamik bir duruş sergilemek isteyenlerin imdadına yetişiyor.