Renkli saç modası halen hareketliliğini ve popülerliğini korurken renklerin saçlarda farklı kullanımına dair yeni trendler de ortaya çıkmaya başladı. Bu trendlerden biri de desenli saçlar! Her ne kadar son derece marjinal bir duruş sergiliyor olsa da çok sayıda kadının saçının bir tutamına dahi olsa denediği renk trendi desenli saç trendi ile çok daha fazla popülerlik kazanacak gibi görünüyor.

Saçlarda Çiçek Desenleri!

En çok merak edilen husus ise bu desenlerin saça nasıl kazandırıldığı oluyor? Elbette öncesinde saçlarınızı sabitlemeniz gerekir. Bu noktada jöle ideal bir tercih olabilir. Jöle yerine saç spreyi de kullanabilirsiniz. Önemli olan siz hareket ettiğinizde y da rüzgarda saçlarınızın desen uygulayacağınız bölgesinin sabit kalmasıdır.

Ardından renkli saç spreyleri ya da saça renk kazandıran saç tebeşirlerini kullanmalısınız. Kağıttan istediğiniz deseni şablon olarak hazırlayın. Çiçek, geometrik desenler ya da renk şeritleri en çok tercih edilenlerin başında geliyor. Siz de bu geometrik desenleri deneyebilirsiniz. Şablon şeklinde kağıda istediğiniz ebatta, istediğiniz deseni hazırladıktan sonra uygulama aşamasına geçin.

Sabitlediğiniz saç bölümünde sprey ya da tebeşirle bu deseni uygulayın. Bu noktada spreylerin saç tebeşirlerinden çok daha pratik bir şekilde saça desen kazandırdığını söyleyebiliriz. Özellikle zor ve ince hatları olan desenlerden birini seçtiyseniz spreyler çok daha ideal bir seçim olacaktır. Farklı renkleri bir arada kullanacaksanız şablonu çok dikkatli hazırlamalısınız. Evde küçük bir deneme yapabilirsiniz. Beğenirseniz bir partiye katılmadan önce bu trendi uygulayabilirsiniz.