Dalgalı saçlara sahip olanlar aslında kendilerini pek şanslı saymasa da pek çok saç modeli için de en ideal kişilerdir. Bazı saç kesim modelleri, dalgalı saçlarda yaptığı etkiyi, düz saçlarda ya da kıvırcık saçlarda yapamıyor. Bu saç modellerinin bir diğer ortak özelliği ise her dönem popüler olmayı bir şekilde başarıyor olmalarıdır. Dolayısıyla dalgalı saçlara sahip olanlar hiç tereddüt etmeden bu saç kesimlerini diledikleri zaman tercih edebilir.

Kısa Bob Saç Modeli

Saç dalgalarına bir hayli vurgu yapan ve bu sayede daha düzgün bir saç görünümü sunabilen kısa bob saç kesim modeli her dönemde trend olmayı başarıyor. Özellikle uzun saçla uğraşmak istemeyen ve saçlarına sadece birkaç dakikada şekil vermek isteyenler bu saç kesimini tercih edebilir. Kısa bob saç kesim modeli yüzün daha minyon görünmesini sağlayan ender saç modellerinden biridir.

Asimetrik Saç Kesimi

Saçların arkasının biraz daha kısa, yanların ise daha uzun olduğu asimetrik saç kesim modeli feminen ve iddialı bir görünüm sergiliyor. Victoria Beckham ile birlikte popülerlik kazanan bu saç kesimi dalgalı saçlarda çok daha etkileyici bir duruş kazanıyor. Sadece birkaç dakikada şekil verebileceğiniz saç modelleri arasında yer aldığını da bilmenizde fayda var.

Kaküllü Aslan Yelesi

İşte dalgalı saçların karizmatik duruşunu şahlandıran bir saç kesim modeli daha; kaküllü aslan yelesi… Saçlarınız dağınıkken bile gayet düzgün ve güzel görünsün isterseniz ve bir de dalgalı saçlara sahipseniz, hayatınızın bir döneminde bu saç kesimini mutlaka denemelisiniz.

Kısa Saç Kesimi

Saçın bir tarafının çok kısa, diğer tarafının da hafif öne doğru geldiği ve daha uzun olduğu kısa saç kesimleri de dalgalı saçlarda bambaşka bir etki yaratıyor. Özellikle hafif marjinal bir görünüm sergilemekten hoşlanan kadınlar için bu saç kesiminin biçilmiş bir kaftan olduğunu söyleyebiliriz.

WhatsApp Randevu