Kahverengi çok sayıda kadının favori saç rengi haline geldi. Geniş bir ton skalasına sahip olan kahverengi kaşların ve gözlerin çok daha belirgin görünmesine yardımcı olan saç renkleri arasında yer alıyor. Ancak hangi kahve tonunu tercih edeceğinize karar vermeden önce cilt tonunuzu da gözden geçirmenizde fayda olacak.

Soğuk Alt Tona Sahip Olan Açık Ten Rengine Sahip Olanlar

Eğer bu cilt rengine sahipseniz öncelikle saçlarınızda iki farklı kahve tonunun olmasının modern bir saç görünümünü beraberinde getirebileceğini bilmelisiniz. Dip bölümü daha koyu ve alta doğru tonu açılan bir kahve tonunu seçebilirsiniz. En uygun kahve tonlarının ise küllü kahve ve açık kestane tonlarının olduğunu söyleyebiliriz.

Sıcak Alt Tona Sahip Açık Ten Rengine Sahip Olanlar

Bu ten rengine sahipseniz kendi saç renginizden daha koyu olan bir kahverengi tonunu seçmeniz gerekiyor. Alternatif olarak kızıl kahve tonlarını da deneyebilirsiniz. Olabildiğince açık kestane tonlarından da uzak durun. Eğer saçlarınızda çift ton isterseniz kahve ve altın-kahve bileşimini deneyebilirsiniz.

Nötr Olan Ten Rengine Sahip Olanlar

Açık kahverengi tonlarından uzak durması gerekenler arasında nötr ten rengine sahip olanlar da bulunuyor. Koyu tonlar yüzünüzün daha duru görünmesine yardımcı oluyor. Eğer koyu olan kahve tonlarına ışıltı kazandırmak isterseniz balyajı deneyebilirsiniz. Balyaj bu ten rengine oldukça yakışıyor.

Koyu Ten Rengine Sahip Olanlar

Cilt rengi koyu olanlar küllü kahve tonlarından mutlaka uzak durmalıdır. Parlak görünümlü kahve tonları arasından açık olanlara yönelmenizde fayda var. Ayrıca balyaj ile saçlarına hareket kazandırmak isteyenler de bal sarısı gibi tonları tercih edebilir.