Son yıllarda gelin başı modellerinde çiçekler fazlasıyla kullanılmaya başlandı. Gelinliğin zarif görünümünü ikiye katlayan çiçekli gelin saçı modelleri her türlü gelinlik stiline uyum sağlayabildiğinden istisnasız her gelin adayı tarafından kullanılabilir. Özellikle bahar ve yaz mevsiminde evlenenler için çiçekler daha güçlü bir gelin saçı aksesuarı haline geliyor. Peki, gelin başı modellerinde çiçekler nasıl kullanılabilir?

Çiçekli Saç Bantları

Gelin adayları için tasarlanan çiçekli saç bantları kullanımının kolay olması ve pek çok saç modeline uygun olması nedeniyle tercih edilebiliyor. Genellikle dalgalı ve açık bırakılmış saçlara uygulansa da aslında örgülü gelin başı modelleri için de cazip bir seçenek olduğu söylenebilir. Çiçekli saç bandı çeşitleri oldukça fazla ve aradığınız tasarımı bulmakta zorlanmıyorsunuz.

Çiçek Taçları

Bant yerine taç kullanmak isteyen gelin adayları için de geniş bir seçenek yelpazesi mevcut. Çiçek taçlarını iki şekilde kullanabilirsiniz. Saçınıza takabilir ya da alın bölgesine takarak daha fresh bir görünüm elde edebilirsiniz. Topuz modelleri için de çiçekli taçların ideal olduğu söylenebilir.

Çiçekli Taraklar

Size nostaljik bir görünüm kazandıracağı için özellikle retro ya da country stilinde gelinlik seçimi yapanlar çiçekli taraklara yönelebilir. Açık bırakılmış saçlar için riskli olan çiçekli tarak kullanımı daha çok toplanmış saçlara uygun. Mutlaka sabitlenmesi gerektiğini de unutmayın.

Çiçekli Tokalar

Küçük çiçek figürleri içeren tokalar tercih edebileceğiniz bir diğer tasarım oluyor. Hem açık hem de toplu saçlara uygulanabilen çiçekli tokaları saçınızın modeline uygun bir şekilde takılması, son derece zarif bir görünüm elde etmenizi sağlıyor.