Her gün saçlarınıza fön çektirmekten sıkıldıysanız  ya da fön için artık yeterince zaman ayıramıyorsanız siz de rotanızı Brezilya fönüne çevirebilirsiniz. Saçlara uzun süre kalıcı bir şekil verme yöntemi olan Brezilya fönü ile ilgili bazı endişeler de yaşanabiliyor. Örneğin Brezilya fönü saçı yakar mı sorusu kadınların en çok merak ettiği hususların başında geliyor. Elbette  bu fön yöntemi doğru şekilde uygulandığında saçlara herhangi bir zarar vermez.

Brezilya fönünü her kuaförün yapamadığını ve bu fön yöntemini öğrenmek için bir kursa gidilmesi gerektiğini belirtelim. Dolayısıyla bir uzmanlık gerektiren işlem olduğu için doğru yöntemlerle ve doğru malzemelerle yapılması gerekiyor. Bu durumda saçlarınıza herhangi bir zarar gelmeyecektir. Salonumuzda Brezilya fönü sıklıkla uyguladığımız işlemlerden biri! Rahatlıkla randevu alarak bu fönün sağladığı faydalardan istifade edebilirsiniz.

Brezilya Fönünün Kalıcılık Süresi Nedir?

Brezilya fönü 4 ile 6 ay boyunca kalıcılık süresi sunabiliyor. Bu süre dolduğunda yeniden yapılması halinde bu defa kalıcılık süresi biraz daha uzayabiliyor. Saçlarınıza sadece dümdüz bir şekil verilmesi için değil dalgalı bir şekil verilmesi içinde Brezilya fönünden faydalanabilirsiniz.

Kaküllü saçlara Brezilya fönünü uygulanıp uygulanmadığı da merak ediliyor.   Bu saç modellerine sahip olanlar da rahatlıkla Brezilya fönü çektirebilir. Bu arada söz konusu fön işleminin saçta oluşan kırıkları minimum seviyeye çektiğini belirtmek isteriz.  Sıklıkla saçınız kırılıyorsa ve saç kırılmaları nedeniyle saçlarınızı uzatamamaktan şikayet ediyorsanız  rahatlıkla Brezilya fönünü tercih edebilirsiniz.