Saçlarınıza sürekli fön çektirmekten sıkıldıysanız Brezilya fönü harika bir seçenek olabiliyor. Kalıcılık süresi 4 ila 6 ay arasında değişebilen bu fön işlemi saçlarınızın her gün fön nedeniyle yıpranmasını önlemesiyle de dikkat çekiyor. Ancak bu fön işlemi sonrasında bazı hususlara da dikkat etmeniz lazım. Dolayısıyla brezilya fönü nasıl bozulur sorusunun yanıtını öğrenmeniz işlemin kalıcılık süresinin maksimum düzeyde olmasını sağlar.

Öncelikle bu fön işleminin sanıldığı gibi saçlara zarar vermediğini belirtmemiz lazım. Ayrıca her duş sonrasında saçlarınızı nemlendirmek zorunda kalıyorsanız da Brezilya fönü ideal bir işlem olabilir. Çünkü saçlarınızı yıkama sonrasında daha kolay tarayacaksınız. Kuruma nedeniyle açılmayan, taranmayan saç problemi yaşayanlar mutlaka bu fön işlemini denemeli!

 

 

Brezilya Fönü Sonrasında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bu işle sonrasında saçlarınızı eskisi gibi karıştırarak kurutmamanız gerekiyor. Bu işlem sonrasında özel olarak üretilmiş olan ve sülfat içermeyen şampuanları kullanmanız işlemin kalıcılık süresinin maksimuma çıkması adına son derece önemlidir. Bu şampuanlar yüksek oranda keratin de içerdiğinden hem saçları besliyor hem de kaybettiği nem dengesini yeniden kazanmasına yardımcı oluyor.

Saçlarınızı kuruturken geniş dişli bir tarakla taramanız ve fön çekiyor gibi yukarıdan aşağıya doğru saç kurutma makinesini saçınızda gezdirmeniz de kullanım süresini uzatmak adına önemli bir detaydır. Uygulanan Brezilya fönünün kullanım süresi dolduğunda zaten yavaş bir şekilde bozulmaya başlayacaktır. Saçlar eskiden olduğu görünümü yeniden alır. Ancak bu sürenin sonunda saçlarınıza yeniden Brezilya fönü çektirebilirsiniz.

Tekrarlanabilen bir işlem olması elbette kadınların yüzünü güldürüyor. Zira pek çok kişi bu deneyimi bir kez yaşadığında, fönün kullanım süresi dolunca mutlaka işlemin yenilenmesini istiyor. Çünkü saçınıza her türlü modeli kazandırmakta zorlanmayacağınız bu fön saçların daha parlak görünmesini de sağlıyor.