Kaynak saç teknikleri arasında en eski olanlardan biri de boncuk saç kaynaktır. Halka tekniği olarak da bilinen boncuk kaynak saç modelleri halen sıklıkla tercih ediliyor. Bu yöntemde kaynak saçlar doğal saçlara halka şeklindeki bir aparat kullanılarak ekleniyor. Bu sayede saçlara yapıştırıcı içerikli bir malzeme sürülmesine gerek kalmadan işlemin tamamlanması da mümkün olabiliyor.

Boncuk kaynak saç yöntemi gayet konforlu bir kullanım sunuyor olması ile de ön plana çıkıyor. Kullanım süresi dolduğunda ise saçların kestirilmesine gerek kalmıyor. Halka şeklinde olan aparat saçlardan kolaylıkla çıkarılabiliyor. Pense benzeri bir malzeme ile boncuk kırılıyor ve sonrasında kaynak saçların doğal saçlardan ayrılması sağlanıyor.

Boncuk Saç Kaynak Avantajları Neler?

Bu işlemin doğal saçlara herhangi bir zarar vermediğini de belirtmek lazım. Kaynaklar çıkarıldıktan hemen sonra yeniden boncuk saç kaynak işlemi yaptırılabilir. Saçın dinlendirilmesine ya da özel bir işlem uygulanmasına gerek yok. Kullanım süresi her dolduğunda boncuk kaynak saç işlemi tekrarlanabiliyor. Üstelik saçların 1,5 cm uzunluğunda olması bu işlemin uygulanması için yeterli oluyor.

Daha önce uygulana boncuk saç kaynak modellerine göz attığınızda saçlar arasından görünmeyecek kadar küçük olan halkaların kullanıldığını fark edebilirsiniz. Saçlarınıza uygulayabileceğiniz pek çok model de olduğundan her daim açık saç modellerini tercih etmek zorunda kalmıyorsunuz. Bu açıdan da çeşitli avantajlar sunduğunu belirtebiliriz.

Uygulama esnasında herhangi bir kimyasal malzeme kullanılmıyor. Alerjik reaksiyona neden olma riski de bulunmuyor. Kolaylıkla uygulanabilen yöntem sonrasında daha gür görünen ve daha uzun saçlara sahip olabilirsiniz. Salonumuzda profesyonel ekiplerimiz tarafından uygulanan boncuk kaynak saç yönteminden siz de faydalanabilirsiniz. Hemen bizi arayarak randevunuzu alın ve uzun saçlarla güzelliğinizi çok daha fazla ön plana çıkarın.