Saçlarınızın yavaş uzamasından şikayet ediyorsanız uzun saç hayalinizi gerçeğe dönüştürmek için sizde tercihinizi saç kaynak uygulamalarından yana kullanabilirsiniz. Sadece birkaç saat içerisinde çok daha uzun ve çok daha gür saçlara sahip olmanızı sağlayan  saç kaynak işlemi pek çok farklı teknikle yapılabiliyor. Bunlardan biri de boncuk kaynak ya da halka kaynak olarak adlandırılan saç kaynak işlemidir.

Ortası delik olan küçük bir aparat kullanılarak kaynak saçların gerçek saçlara eklenmesi yoluyla yapılan bu yöntem  en eski saç kaynak metotlarından biridir. Çok çok sayıda kişi boncuk kaynak kaşıntı yapar mı şeklinde bir endişe yaşıyor.  Saç kaynak işleminde kullanılan bu küçük halkalar  çeşitli materyaller kullanılarak üretilebiliyor. Eğer üretimde kullanılan malzemeye karşı cildiniz alerjik reaksiyon gösteriyorsa kaşıntı yapabilir.

Saç Kaynak İşlemi Saç Dökülmesine Neden Olur mu?

Ancak alerjik reaksiyon dışında herhangi bir nedenle boncuk kaynak işlemi saçlarda kaşıntıya neden olmuyor. Aynı zamanda saç kaynak işlemleri ile ilgili bir diğer endişe de saçlarda dökülme yapıp yapmadığıdır. Kaynak işlemi saç dökülmesine neden olmaz. Ancak elbette bu işlemin profesyonel bir kuaför salonunda yapılmış olması gerekiyor.

Amatör kuaför salonlarında bilinçsiz bir şekilde yapılan saç kaynak işlemleri saçınıza zarar verebilir. Bu nedenle daha uzun ve daha gür saçlara kavuşmanızı sağlayacak olan saç kaynak işlemi için kuaför salonumuzu tercih etmenizde fayda var. Salonumuzda tüm saç kaynak teknikleri başarılı bir şekilde uygulanıyor ve saçlarınıza hiçbir zarar verilmiyor. Randevu almak için bizi hemen arayabilirsiniz.

WhatsApp Randevu