Son dönemin en çok tercih edilen saç renklendirme yöntemlerinden biri olan balyaj artık farklı renk tonlarında da kullanılabiliyor. Hatta balyaj saç renkleri 2018 yılında altın çağını yaşamaya başlayacak da diyebiliriz. Çünkü bu yıl saçlarda tek renk kullanma modası tarihe karıştı. İki hatta üç farklı renk tonu ile saçlara inanılmaz bir güzellik kazandırılabiliyor.

En çok tercih edilenler ise karamel tonları oluyor. Özellikle kahverengi ve karamel tonları balyaj saç renkleri 2018 trendleri arasında sıralamanın başında geliyor. Karamel tonlarına çoğu zaman sarı tonları da eşlik edebiliyor. Bu durumda saçın genel görünümünde daha açık bir tonlamanın hakim olduğunu söyleyebiliriz.

Balyaj Yöntemlerinde Değişim Var!

Bu arada artık balyaj uygulama tekniklerinde de bazı değişimlerin meydana geldiğini belirtebiliriz. Örneğin eskiden balyaj daha kalın tutamlar halinde uygulanan bir saç renklendirme tekniğiydi. Ancak günümüzde daha ince tutamlar şeklinde uygulandığından saç tonunun genele yayılması da daha muntazam bir görünüm sergileyebiliyor. Hatta uzun yıllar röfle tercih eden kadınlar dahi bu değişimden sonra seçimini balyajdan yana kullanmaya başladı.

Bir diğer değişim de kullanılan renk tonlarında yaşanıyor. Eskiden ana rengin en fazla 3 ton açığı ile balyaj uygulanırken günümüzde bu aralık bir hayli uzadı. Bir rengin en koyusu ve en açık tonu gayet rahat bir şekilde kombinlenebiliyor. Siz de saçlarınızda yenilik zamanının geldiğini düşünüyorsanız mutlaka balyajı deneyin.