Saçlara renk ve ışıltı kazandırmak için uygulanan ve çok daha yoğun bir saç görünümü ortaya çıkaran balyaj artık her renkte uygulanabiliyor. Genellikle saçların bir ya da iki ton açık renklerinde yapılan bu uygulamada birkaç farklı teknik tercih edilebilir. Saçlara balyaj atma teknikleri arasında en bilineni fırça ile boyanın sürülmesi şeklinde uygulanan metot oluyor.

Bu metot röfle işleminde de olduğu gibi saçların bir tutamının ayrılması ve altta kalan saçlara değmeyecek şekilde balyaj renginin saçlara kazandırılması şeklinde yapılıyor. Saç boyamda kullanılan boya fırçaları ile işlem kolaylıkla gerçekleştirilebilir. Aynı zamanda saç tarağı ile de balyaj uygulaması yapılabilir. Bu işlem için özel olarak üretilen saç tarakları boyanın saça çok ince tutamlar şeklinde bulaşmasını sağlar.

 

 

Hangi Balyaj Atma Tekniği Daha İyi?

Çok daha hızlı bir şekilde balyaj uygulamasının yapılmasını sağlayan tarakla uygulama tekniği profesyonel salonlarda pek tercih edilmez. Çünkü saçların kontrollü bir şekilde renklenmesi noktasında tarakla uygulanan balyajın sıkıntı yarattığını belirtebiliriz. En kontrollü şekilde rengin saçlara kazandırılmasını sağlayan yöntem, klasik fırça tekniğidir.

Balyaj uygulaması artık ombre ile birlikte de yapılabiliyor. Saçların özellikle uç bölümlerine ışıltı kazandırmak için gerçekleştirilen bu yöntem ile saçlarda daha hacimli bir görünüm de yakalanabiliyor. Bu yüzden seyrek saçlara sahip olanlar için avantajlı bir uygulama olduğunu belirtebiliriz. Son dönemde marjinal renklerle de balyaj ya da ombre uygulaması yapılabiliyor.

Kırmızı, mavi ve mor gibi renklerin popülerlik kazanması ile birlikte bu renklerde balyaj ve ombre uygulaması da trendler arasındaki yerini aldı. Siz de farklı bir saç görünümü istiyorsanız kolaylıkla bu tekniklerden istifade edebilirsiniz. Daha fazla bilgi almak ya da randevu için bizimle iletişime geçmeniz yeterli olacak.