Artık bir klasik haline gelen balıksırtı örgüler yeniden yükselişe geçti. Her dönemin modası olmayı başarsa da bazen gözden düşen, bazen de trendlerin yıldızı olan balıksırtı örgü modasına siz de ayak uydurmaya hazırlanın. Özellikle uzun saçlara sahip olanlar ve sürekli aynı saç modelleri ile boy göstermekten sıkılanların imdadına yetişen bu saç modelini dilediğiniz zaman dilediğiniz yerde kullanabilirsiniz.

Balıksırtı Örgü Modelleri

Saçlarınıza sadece tek tip bir balıksırtı örgü modelini uygulamak zorunda değilsiniz. Yapabileceğiniz modeller arasında saçlarınızı ikiye ayırarak iki farklı balıksırtı örgüsü uygulamak da var. Hafif gevşek bir örgü yaparak saçlarınıza hem şık hem de doğal bir görünüm verebilirsiniz. Ayrıca saçların tam tepe noktasından başlayarak yapacağınız örgüler ile sıra dışı bir görünüm sergilemeniz de mümkün olabilir.

Saç aksesuarları kullanmak için örgü modellerinin son derece ideal olduğunu söyleyebiliriz. Balıksırtı örgülerle beraber bandana, fular, saç bandı ve rengarenk tokaları birlikte kullanabilirsiniz. Artık popülerliği kanıtlanmış olan bu saç modeli, gelin başı olarak dahi tercih edilebiliyor. Kır düğünü ve fresh bir gelinlik seçimi yapanlar balıksırtı örgülerle saçlarına muhteşem bir görünüm kazandırabiliyor.

İş yaşamında kullanım için de bu saç modelini mutlaka deneyin. Gayet derli toplu bir saç görünümü sunan örgüler iş hayatında saç stiliniz ile fark yaratmanızı sağlayabilir. Gerektiğinde resmi bir duruş da alabilen bu saç örgüsü ile şık davetlere dahi katılabilirsiniz. Bakımlı görünmek için mutlaka şekillendirmesi zor olan saç modellerini denemek zorunda değilsiniz. Saçlarınızı örün ve çıkın!