En eski saç modelleri, modernize edilmiş formu ile halen kadınların favorileri arasında yer alabiliyor. Bunun en güzel örneği de at kuyruğu modelleri oluyor. Yüzyıllardır kadınların saçlarına şekil vermek için tercih ettiği bu modeller artık çok sayıda farklı şekilde hazırlanabiliyor. Tepeden at kuyruğu ya da kafanın arka bölümünde at kuyruğu yapılabildiği gibi bu model dağınık ya da sıkı şekilde de hazırlanabiliyor.

Son dönemde at kuyruğu modelleri biraz daha salaş bir form kazandı. Daha salaş durması hem sokak modasına uyum sağlamasını beraberinde getiriyor, hem de kadınları muntazam bir at kuyruğu yapma derdinden kurtarıyor. Ayrıca bu saç modeline dolanmış fularlar da eşlik etmeye başladı.

Pratik At Kuyruğu Modelleri

Saçlara daha estetik bir görünüm kazandırıyor olmasıyla ön plana çıkan fular dolanmış at kuyrukları, şıklık beklentisini de karşılayabiliyor. Eğer siz de bu modellerle boy göstermek isterseniz öncelikle saçlarınızı tarayın. Sonrasında at kuyruğu yapmak için toplayın ve saçlarınıza toka takmadan önce hafifçe gevşetin. Sıkı bir toka ile saçlarınıza bu formu verin.

Aradan çıkan kısa saç tutamları için, saçlarınız ile aynı renkte olan tel tokaları kullanabilirsiniz. Saçınızı düzgünce topladıktan sonra kısa ve ince bir fuları saçlarınıza taktığınız tokanın üzerine dolayın. Fulara düğüm atabilir ya da tel toka ile sabitleyebilirsiniz. İlkbahar / yaz sezonuna gayet uygun olan bu saç modelini özellikle yaz boyunca kullanmak isteyeceksiniz.