Box braid yani Afrika örgüsü yeniden popülerlik kazandı. Saçlara sıra dışı bir görünüm veren ve sentetik saçların ilave edilerek örülmesi şeklinde uygulanan Afrika örgüsünün saçlar için zararlı olmadığı da biliniyor. Ancak Afrika örgüsü nasıl kullanılır noktasında akılların biraz karıştığını da belirtmek lazım. En çok merak edilen ise saçların nasıl temizlendiği oluyor.

Öncelikle Afrika örgüsü yaptırmış olmanız saçlarınızı daha zor temizlemeniz anlamına gelmiyor. Her zaman kullandığınız şampuanı kullanarak saçlarınızı kolaylıkla temizleyebilirsiniz. Sadece yıkama esnasında çok sert hareketlerden kaçınmanız ve saçlarınızı çok karıştırmamaya çalışarak yıkamanız yeterli olacak. Saç kremi ya da benzer malzemeleri kullanmanıza gerek olmuyor.

 

 

Afrika Örgüsü Saçları Döker mi?

Afrika örgüsü sonrasında saçlarınızı her zamanki gibi rahatlıkla kurutabilirsiniz. Kuruma sürecinde de ekstra bir işlem yapmanız gerekmiyor. Dolayısıyla kullanım yönünden size sıkıntı yaşatmayacak bir uygulama olduğunu belirtmekte fayda var. Elbette bu işlem saçları dökmez. Zira bu denli zararlı olsaydı yıllardır en çok tercih edilen işlemlerden biri haline gelmezdi.

Sadece her gün doğal bir süreçte dökülen saç telleri örgülerin arasında kaldığından örgüler açıldığında saçlarda dökülmüş izlenimi verebilir. Oysa o saçlar haftalardır dökülen ancak örgü nedeniyle saçlarınızın arasında kalan saç telleridir. Bu arada Afrika örgüsü sonrasında saçlarınızı kestirmeniz gerekmez. Bu örgüde bal mumu ve benzeri malzemeler kullanılmıyor. Örgüyü dilediğiniz zaman açabilirsiniz. Saçlara renk kazandırmak ve daha hacimli görünmesini sağlamak için de bu işlemden faydalanabilirsiniz.

Sürekli fön, maşa, düzleştirici gibi saç şekillendiriciler kullanmaktan sıkıldıysanız, her daim düzgün ve havalı görünen Afrika örgüsünü deneyebilirsiniz. Hiçbir zararının olmadığını aktaralım. Salonumuzda Afrika örgüsü uygulamasının yapılmadığını belirtmek isteriz. Sizlerden gelen yoğun sorular nedeniyle bilgi vermek istedik. Umarız tüm sorularınıza yanıt vermişizdir.