Abiye saç modellerini inceleyerek kendi stilinize uygun olan tercihi yapmanız özel gecelerde stilinizin ön plana çıkmasını sağlar. Abiye saç modelleri maşa ile uygulandığı zaman daha etkili sonuçlar elde edebilmenizi sağlar. Önemli gecelerde abiye elbiseler giymeyi düşünüyorsanız saç modellerinizi maşa ile hazırlayabilirsiniz.

Abiye elbiseler giyileceği zaman genellikle topuz saç modelleri tercih edilir. Topuz modelleri seçerken ense topuz saç modelini tercih etmelisiniz. Ense topuz olarak adlandırılan topuz modeli, önden bakıldığı zaman hoş bir görüntü oluşturur. Ayrıca yan ve arka bölgelerden bakıldığı zaman da son derece havalı durabilmenizi sağlar.

Modern şekilde tasarlanmış abiye modellerini giyeceğiniz zaman farklı topuz modellerini tercih edebilirsiniz. Retro klasik modelleri de modern şekilde tasarlanmış olan abiyeler ile tercih edebileceğiniz modeller arasındadır. Retro klasik saç modelleri sürekli moda olan saç modelleri arasındadır. Bu saç stilini yaptığınız zaman yalnızca klasik kesime sahip abiye elbiseler giymenize gerek yoktur.

 

 

Topuz ve Retro Saç Modelleri

Topuz ve retro saç modelleri dışında bazı durumlarda atkuyruğu saç modelini de tercih edebilirsiniz. Atkuyruğu saç modelleri daha alternatif bir stil yakalamak isteyenlerin tercih ettiği bir saç modelidir. Farklı detaylar ile dikkat çekebilecek olan abiye elbiseler ile atkuyruğu modeli sık sık bir arada kullanılmaktadır.

Sıra dışı ve iddialı tasarımlara sahip olan abiye modelleriyle uyumlu olan atkuyruğu modellerini farklı tokalar ve taçlarla da süsleyebilirsiniz. Ancak abiye elbiseler ile garanti bir tercih yapmak istiyorsanız topuz saç modellerini tercih etmelisiniz.

Topuz saç modelleri genellikle en garanti seçimdir ve abiye elbiselerin tüm stilleri ile uyumlu bir şekilde kullanılabilmektedir. Saçlarınızın özel gecelerde kalıcılığını uzun süre koruyabilmesi için az miktarda saç spreyi de kullanabilirsiniz.