40’lı yaşlarına gelen kadınlar güzelliğini koruyabilmek ve olduğundan daha da genç görünebilmek için giydiği kıyafetlere dikkat ettiği gibi aynı şekilde saç kesimine ve modeline de dikkat etmelidir. Saçlar, bir insanın ilk bakışta en fazla dikkat çeken önemli bir ayrıntısıdır. Doğru saç modelleri uygulandığı zaman 40 yaş ve üzeri kadınların daha genç ve çekici gözükmesi mümkündür.

40 yaş üstü bayan saç modelleri arasında en fazla tercih edilen saç kesimi ve modeli daha kadınsı bir duruşa sahip olan kısa saç modelidir. Orta uzunlukta veya doğrudan kısa uzunlukta kesilen saçlar uygulandığı zaman 40’lı yaşlara yakışan ve genç bir duruş sağlayabileceğiniz bir saç modeli elde etmiş olursunuz.

Saç modeli kadar aynı zamanda saç rengi de önemlidir. 40’lı yaşlardaki kadınların aşırı koyu renkler kullanmaktan kaçınması gereklidir. Ayrıca yapılacak olan makyaja da dikkat edilmelidir. Her saç modeli ile birlikte uyumlu olan ve daha genç gösterebilen makyaj stilleri mevcuttur.

Beyazlar Nasıl Kapatılmalı?

Saç kesim modelinizi doğru şekilde yaptırdıktan sonra saçınızda beyazlık var ise ve beyazlıklarınızı boya ile kapatmak istiyorsanız, ışığı yansıtabilme özelliklerine sahip olan açık kahverengi tonundaki renkleri kullanabilirsiniz. Ancak saçlarınızda aşırı beyazlama mevcut ise, açık saç renkleri ile daha ışıltılı ve parlak bir görünüm sağlayabilirsiniz. Beyazlarınızdan kurtulabilmek için saç makyajı uygulamalarından da yararlanabilirsiniz.

Kısa saç modelinizi kestirdikten sonra düzenli olarak bakım yaptığınız zaman saçlarınızın günün her anında daha dolgun ve canlı gözükebilmesini sağlayabilirsiniz. Kısa saç modellerinin kolay kullanılabilir olması da sizin için büyük bir avantaj sağlar. Gündelik kullanım ve özel günler için uygun olan kısa saç kesimleriyle girdiğiniz her ortamda bakışların güzelliğinize çevrilmesini sağlayabilirsiniz.